add-product

Najlepšie riasenky 2020

nazov
meno
Monika

Niekedy sa zdá, že s novou riasenkou príde nejaká značka každý týždeň. Ako sa v nich však orientovať? V dnešnom príspevku vám predstavíme tohtoročné novinky, ale aj ikonické stálice, ku ktorým sa ľudia neustále radi vracajú, a radi ich používajú aj najznámejší svetoví make-up umelci.

Typy kefiek, ktoré poznáme

Klasická prútiková kefa - patrí medzi najobľúbenejšie a mnoho žien, ktoré ju vyskúšajú ju už nikdy nevymení. Je najlepšou voľbou najmä v prípade citlivých očí, nakoľko sa preukázalo, že klasický prútik znižuje riziko dráždenia. Slúžia na zahustenie rias a dodávajú im objem, no niekedy majú tendenciu riasy zlepovať.

Plochá plastová kefa klasického tvaru - umelohmotné kefy umožňujú presnejšie oddelenie jednotlivých rias, teda sa nimi maskara nanáša ľahšie. Okrem toho, zabraňujú zhlukom a hrudkám.

Hrebeňová kefa - tento tvar najlepšie uspokojí potreby nie príliš dlhých a pevných rias. Uľahčuje dosiahnutie aj tých najjemnejších chĺpkov, ktoré sú vďaka nej opticky predĺžené a zahustené.

Gumená, tenká a dlhá kefa - kefa tohto tvaru je navrhnutá tak, aby maximalizovala dĺžku rias. Ak chcete zdôrazniť iba špičku rias, stačí ich jemne prejsť špičkou kefy.

Zúžená kefa - tento typ kefky sa najčastejšie používa na zakrútenie mihalníc v rohoch očí, ktoré sú príliš často krátke na to, aby na ne dosiahla bežná špirála.

Zakrivená kefa so štetinami rôznej dĺžky - tento druh kefky je zvyčajne vyrobený zo silikónu. Je vhodná pre ženy, ktoré majú problém s natáčaním rias. Účinok je zosilnený každou ďalšou vrstvou riasenky, nakoľko sa riasy viac vytočia a oči získavajú intenzívnejší pohľad.

Okrúhla kefa - okrúhla kefa najúčinnejšie dosahuje aj na tie najkratšie riasy, bez ohľadu na ich polohu. Výsledkom je, že všetky riasy krásne pokryje.

Mikro kefa - malá kefa, ktorá mierne dvíha riasy od korienkov a opticky ich predlžuje.

Nadmerne veľká (oversize) kefa - tento typ kefy zahusťuje a dodáva objem. Je veľmi nenáročná na používanie, nakoľko sa na kefe nahromadí množstvo produktu, čiže zaručuje pôsobivý efekt.


Formuly riaseniek, ktoré poznáme

Predlžujúca riasenka (Lengthening mascara) - pridáva dĺžku existujúcim riasam, zvyčajne pomocou špeciálnych vlákien, ktoré sa viažu na špičku rias. Zvyčajne má hustejšie štetiny, vďaka čomu sa riasenka nanesie najmä na špičky rias. Je vhodná pre ženy s krátkymi a riedkymi riasami, pre čo najlepší efekt aplikujte aspoň dve vrstvy.

Zhusťujúca alebo objemová riasenka (Thickening / volumizing mascara) - pomáha dosiahnuť plnšie a hustejšie riasy, nakoľko obsahuje silnejšiu formu rôznych voskov a silikónových polymérov. Je ideálna pre ženy s tenkými a riedkymi riasami, bez ohľadu na ich dĺžku. Na rozdiel od predlžujúcej, neaplikuje predlžujúce vlákna a je navrhnutá tak, aby doplnila tvar a farbu prirodzených rias.

Vytáčacia riasenka (Curling mascara) - pomáha zvýrazniť prirodzené natočenie rias. Konzistencia riasenky je silnejšia ako u iných, aby docielila požadovaný efekt a udržala vytočenie.

Riasenka typu “všetko v jednom” (Lash defining mascara) - tento typ riasenky dodáva riasam objem a hrúbku. Zvyčajne je k dispozícii ako vodeodolná. Vďaka svojej výnimočnej konzistencii a formule sa rozprestiera rovnomerne, zvýrazňuje a oddeľuje každú riasu, čím zaručuje dokonalý a prirodzený vzhľad. Väčšina riaseniek na trhu je práve tohto typu, nakoľko sú veľmi vhodné na každodenné nosenie.

Nehrudkujúca riasenka (Non-clumping mascara) - patrí medzi najnovšie prírastky na kozmetickom trhu. Obsahuje glycerínové a hodvábne výťažky, ktoré dodávajú riasam prirodzený vzhľad.

Vodeodolná riasenka (Waterproof mascara) - vodeodolné riasenky vydržia nanesené najdlhšie a nerozmazávajú sa. Sú najlepšie do slnečného či daždivého počasia. Ťažko sa odstraňujú pomocou bežných odličovačov, preto je potrebné odličovať ich dvojfázovými odličovačmi na báze oleja.


Zoznam najlepších riaseniek

 • produkt
  1

  Maskara pre natočenie riasMaybelline The Falsies Lash Lift Maybelline

  Heureka Notino Vivantis Alza DrMax.sk

  Je určená pre ženy, ktoré majú krátke, slabé a rovné riasy. Sľubuje dramatický objem, zachytenie rias od korienkov až po končeky a keďže obsahuje aj predlžujúce vlákna, dostaví sa efekt umelých rias. Kefa je v tvare presýpacích hodín.

  Viac o produkte
 • produkt
  2

  Riasenka s efektom umelých mihalnícL'Oréal Paris Bambi Eye False Lash Mascara Black L'Oréal Paris

  LaKrem skóre 76.7%

  Heureka Notino Vivantis Alza

  Je ideálnou riasenkou pre tie, ktoré majú rovné riasy, potrebujú ich vytočiť, a zároveň docieliť prirodzený efekt. Pre výraznejší pohľad je možné aplikovať viacero vrstiev. Špeciálne tvarovaná kefa zachytí aj tú najmenšiu riasu, vytvaruje ju a obalí ultra čiernym pigmentom.

  Viac o produkte
 • produkt
  3

  Predlžujúca riasenka pre extra objemL’Oreal Lash Paradise Volumising Mascara L'Oréal Paris

  Heureka Notino Vivantis

  Je vhodná pre riasy, ktorým chýba objem a predĺženie. Má mäkkú, vlnitú kefku s viac ako 200 štetinami a hodvábnu formulu, ktorá zaručuje skvelú výdrž bez rozmazania, zlepenia či vytvorenia hrudiek.

  Viac o produkte
 • produkt
  4

  Riasenka pre objem, nadvihnutie a natočenie riasToo Faced Better Than Sex Mascara Too Faced

  LaKrem skóre 70.0%

  Lookfantastic.com Sephora.cz

  Táto riasenka má kefu v tvare presýpacích hodín a sľubuje dodanie objemu, dĺžky a rozprávkové natočenie. Keď ju značka uviedla, celý internet zaplavili click-bait videá o tom, či je skutočne “better than sex”. Má špeciálnu čiernu uhlíkovú receptúru s kolagénom a multidimenzionálne vlákna, ktoré pokryjú a zvýraznia každú riasu. Vďaka špeciálnej vytáčaciej schopnosti, je ideálna na riasy, ktoré sú krátke a rovné. Značka Too Faced je okrem iného známa aj tým, že svoje produkty netestuje na zvieratách.

  Viac o produkte
 • produkt
  5

  Riasenka pre predĺženie a natočenie mihalnícBenefit Roller Lash Lifting & Curling Mascara Benefit

  LaKrem skóre 100.0%

  Elnino Lookfantastic.com Sephora.cz

  Ikonická riasenka Roller Lash je známa tým, že dokáže perfektne natočiť a predĺžiť každú riasu, čiže ju ocenia tie, ktoré majú rovné a krátke riasy. Obsahuje provitamín B5, ktorý riasy revitalizuje a vyživuje. Jej kefa je silikónová a mierne zatočená, aby sa prispôsobila tvaru rias.

  Viac o produkte
 • produkt
  6

  Predlžujúca riasenka pre plné mihalniceMaybelline Lash Sensational Mascara Maybelline

  Heureka Notino Alza

  Riasenka v obale ikonickej Colossal Volum', no údajne ešte lepšia! Je vhodná pre ženy, ktoré majú krátke riasy, nakoľko je všeobecne známa svojim vyplňujúcim a predlžujúcim efektom. Kefku má bohato posiatu silikónovými štetinami, aby zachytila každú riasu. Tie potom natočí, dodá im dĺžku, zloženie ich vyživí a vďaka špeciálnej formule ich nelepí a nedrobí sa.

  Viac o produkte
 • produkt
  7

  riasenka pre efekt umelých riasEssence Lash Princess False Lash Effect Mascara Essence

  Heureka Notino Elnino

  Táto riasenka je najpredávanejšou cenovo dostupnou riasenkou v Európe, aj vďaka blogerskému “boomu”, kde jej kvalitu a výsledný efekt ospevovalo mnoho známych žien. Jej kefka má špirálovito stočené štetiny, ktoré riasy dokážu natočiť, oddeliť a dodať im objem. Obsahuje intenzívne čierne pigmenty, ktoré riasam dodajú extra zvýraznenie. Značka essence patrí medzi značky, ktoré svoje výrobky netestujú na zvieratách.

  Viac o produkte
 • produkt
  9

  Riasenka pre hustotu a objemClinique High Impact Mascara Clinique

  LaKrem skóre 100.0%

  Heureka Notino Alza Lookfantastic.com Sephora.cz

  Táto obľúbená maskara je skvelá predovšetkým na nevýrazné a riedke riasy. Obsahuje špeciálne farebné pigmenty ktoré zvýrazňujú prirodzenú farbu očí, jej kefka je rovná, husto posiata štetinami vo špirálovitom tvare. Je hypoalergénna a oftalmologicky testovaná, vďaka čomu nedráždi oči a môže ju nosiť absolútne každý. Vo väčšine parfumérií vám potvrdia, že práve High Impact je riasenkou, ktorá sa u nich najčastejšie predáva.

  Viac o produkte

Ako na perfektné riasy?


1. Maskaru nanášajte na riasy z oboch strán
Ak si nanesiete maskaru na riasy ako zvyčajne, skúste sa pozrieť dole a pokryte si vrstvou maskary aj riasy zvrchu. Okamžite budú pôsobiť plnšie a hrubšie.

2. Používajte púder
Medzi dvoma vrstvami maskary vždy použite púder, ktorý nanesiete na riasy pomocou štetca. Pomôže to riasenke priľnúť na riasy a zaručí, že budú pôsobiť objemnejšie.

3. Vyskúšajte si flexibilitu
Aj keď to znie desivo, skúste vrch vašej obľúbenej riasenky zahnúť do horizontálnej polohy - pomôže to pri nanášaní riasenky na ťažko dostupné miesta ako je vnútorný alebo vonkajší kútik oka.

4. Využite teplo
Ak sa vám riasenka zdá suchá, poriadne ju uzavrite a vložte ju na chvíľu do pohára s horúcou vodou. Tá rozpustí vysychajúcu formulu a riasenka sa bude opäť ľahko používať. Ak je však riasenka stará viac ako 3 mesiace, z hygienických dôvodov sa odporúča vymeniť ju za novú.

5. Ilúzia očnej linky
Ak riasenku nanesiete príliš blízko očného viečka, viete vytvoriť dojem očnej linky, čím ešte viac prehĺbite pohľad.

6. Použite kefku na zuby
Áno, čítate správne. Ak ste naniesli príliš veľa riasenky, prečešte riasy kefkou na zuby - dokáže vaše riasy zbaviť efektu “pavúčich nôh”, čiže príliš zlepených a zanesených rias.

7. Nepumpujte riasenku
Dlhé roky koluje mýtus, že ak chcete mať na riasenke viac produktu, treba riasenku pomocou kefky “napumpovať”. Jediné, čo tým však dosiahnete, je že do riasenky ľahko dostanete nečistoty a baktérie z okolitého vzduchu. Namiesto toho riasenku vyťahujte a jemne ňou zatočte.

8. Zamedzte zašpineniu očného viečka
Na trhu sú špeciálne produkty, ktorými si počas nanášania viete prikryť očné viečko, aby ste ho riasenkou nezašpinili. Rovnako dobre však poslúži aj akákoľvek karta alebo lyžička. Ak už je viečko zašpinené, jednoducho ho očistíte - počkajte kým riasenka úplne zaschne a následne ju jemnými ťahmi odstránite vatovou tyčinkou.

9. Skúšajte
Nebojte sa skúšať vrstviť a spájať rôzne riasenky. Ich spojením pre seba môžete nájsť ideálnu kombináciu, ktorou dosiahnete požadovaný efekt ktorý vám žiadna samostatná riasenka nevedela zaručiť. Taktiež sa pri nanášaní hrajte s kefkou, ťahajte ju do rôznych strán a všímajte si, kedy vaše riasy reagujú a vyzerajú najlepšie.


Obľúbené maskary LaKrém redakcie
Monika - mojou najobľúbenejšou riasenkou je BADgal BANG od Benefitu. Hneď na prvý pohľad ma zaujala jej atypickým obalom, ktorý zaručene skrášli každú kozmetickú zbierku. Moje riasy sú pomerne husté, no rovné a pôsobia príliš krátko, ale táto riasenka s nimi dokáže vykúzliť zázraky - už po prvej vrstve sú vytočené a dlhé, s rozprávkovým objemom.

 

name

Monika

Beauty Editor

Od mala som milovala písanie, fotografovanie a hlavne testovanie všetkých kozmetických produktov, ktoré sa mi dostali pod ruky. Najradšej sa venujem dôkladnej starostlivosti o pleť a v líčení je pre mňa hlavná bezchybne vyzerajúca pleť.