TOP 7 – Najlepšie gély a maskary na obočie

nazov
meno
Ivka

Niektorým bolo možno dané bujné obočie a niektorí musia prírode trochu pomôcť make-upom. Obočie si môžeme upravovať na veľa rôznych štýlov a úplne rôznymi spôsobmi. Niekto sa riadi podľa najhorúcejších trendov, niekto možno podľa svojho zaužívaného spôsobu a vkusu. Isté je, že je naozaj veľa spôsobov, ako si obočie upraviť – ceruzka, vosk, gél, maskara, doplniť, prečesať, zafixovať, zvýrazniť, vyčesať nahor či zastrihnúť. Na trhu je teda aj mnoho rôznych produktov a každému môže vyhovovať iný. Či už máte husté (a neposlušné) obočie a potrebujete ho zafixovať alebo naopak, redšie a potrebujete ho okrem fixácie aj doplniť, gél alebo maskara na obočie vám môžu byť dobrým pomocníkom. Môžeme sa stretnúť ako s transparentnými (bez farby, iba na zafixovanie), tak aj s farebnými verziami. V tomto topliste vám ponúkame výber najlepších z nich.
 

 • produkt
  1

  Objemový gél na obočieBenefit Gimme Brow+ Volumizing Eyebrow Gel Benefit

  LaKrem skóre 90.0%

  Elnino Sephora.cz Lookfantastic

  Jeden z najobľúbenejších gélov na obočie. Má skvelé recenzie a nájdete ho takmer v každom rebríčku gélov na obočie. Skúsme si ale priblížiť, prečo je taký obľúbený. Tento gél zanecháva prirodzený efekt, obočie zahustí a jemne zafarbí a, samozrejme, aj zafixuje. Je dobre pigmentovaný, nezhlukuje sa, je vodoodolný a dlhotrvajúci. Výhodou tiež je, že v ponuke je viac odtieňov – až 10 – čo nie je úplne bežné. Súčasťou je tiež malá praktická kefka, s ktorou sa dobre pracuje. Ako jedinú nevýhodu používatelia uvádzajú jeho (o trochu) vyššiu cenu.

  Viac o produkte
 • produkt
  2

  priesvitný gél na obočieBenefit 24 Hour Brow Setter Clear Brow Gel Benefit

  Elnino Lookfantastic

  Druhý obľúbenec je opäť z dielne značky Benefit. Tentoraz ide o transparentný, dlhotrvajúci gél na obočie. Obočie vytvaruje a taktiež zafixuje – ako aj jeho samotný názov naznačuje, fixácia je dlhotrvácna. Drží naozaj celý deň a zároveň je pružný. Je ideálny pre vyčesané obočie, či efekt laminovaného obočia. Taktiež predlžuje výdrž produktov, ktoré už sme na obočie použili (ceruzky či tieňov), dobre sa nanáša a rýchlo schne. Má zaujímavú kefku, na ktorej nájdeme dlhšie štetiny – na nanesenie gélu na obočie a tiež kratšie štetiny – na tvarovanie a doladenie finálneho výsledku.

  Viac o produkte
 • produkt
  4

  Gél na obočieAnastasia Beverly Hills Tinted Brow Gel Anastasia Beverly Hills

  Lookfantastic

  Obľúbený gél na obočie z trochu vyššej cenovej kategórie (v porovnaní s bežnými produktmi z drogérie). Tento zafarbený gél chĺpky obočia zvýrazní a zároveň obočie vytvaruje a zafixuje v požadovanom tvare. Vyplníte ním miesta, kde je obočie redšie a finálny výsledok vyzerá prirodzene – viete s ním dokonca vytvoriť aj minimalistický efekt. Má malú kefku, s ktorou sa dobre pracuje. Tento gél obočie definuje a vďaka svojmu zloženiu sa počas dňa neolupuje.

  Viac o produkte
 • produkt
  5

  Gélová riasenka na obočieEssence Make Me Brow Eyebrow Gel Essence

  LaKrem skóre 93.3%

  Heureka Notino

  Jeden z najobľúbenejších produktov na obočie z drogérie za skvelú cenu. Tento šikovný gél obočie vyčeše, pomôže s vykreslením jeho tvaru a chĺpky obočia uhladí. Zároveň obočie zvýrazní a zafarbí. Zanechá prirodzený efekt, je dobre pigmentovaný a vďaka svojmu zloženiu sa nerozmazáva a je dlhotrvajúci. Vďaka malej kefke sa s ním dá dobre pracovať a dokážete si vytvoriť efekt plnšieho obočia. Tento gél je tiež vegánsky. Podľa používateľov pri tomto produkte získame „veľa muziky za málo peňazí“ a za takúto sumu (okolo 3€) iste stojí za vyskúšanie.

  Viac o produkte
 • produkt
  6

  Maskara na obočieMax Factor Brow Revival maskara na obočie Max Factor

  Notino

  Ďalší favorit pochádza z dielne značky Max Factor. Táto cenovo dostupná a efektívna maskara dodáva obočiu plnosť a objem, zafarbí ho a udrží na mieste počas celého dňa. Je vysoko pigmentovaná a je obohatená o štyri rôzne oleje, ktoré obočie vyživia. Dobre a ľahko sa nanáša, má dobrú výdrž a prirodzený efekt. Vďaka svojmu zloženiu a ľahkej konzistencii je odolná voči vode a nerozmazáva sa. Má malú jemnú zúženú kefku, s ktorou sa dobre pracuje.

  Viac o produkte
 • produkt
  7

  farebný gél na obočieAlverde maskara na obočie Alverde

  LaKrem skóre 86.7%

  mojadm.sk

  Ak hľadáte drogériovú alternatívu za dobré peniaze a potrebujete obočie iba jemne upraviť, táto maskara od Alverde môže byť dobrou voľbou. Maskara obočie formuje, zafarbí a fixuje – ide však skôr o strednú fixáciu a nie až takú, akú dosiahneme ostatnými produktmi v tomto topliste. Obsahuje výživný jojobový olej, patrí k certifikovanej prírodnej kozmetike a je vegánska. V jej obsahu však nájdeme aj parfum, a to na dosť vysokom mieste v zložení. Samotné balenie maskary zahŕňa aj kefku a hrebienok na obočie. V rámci pomeru ceny a výkonu je tento produkt zaujímavým kandidátom na vyskúšanie.

  Viac o produkte
 • produkt
  3

  Gél na obočieNYX Professional Makeup Tinted Brow Mascara NYX

  Notino

  Obľúbená maskara na obočie so šikovnou malou zúženou kefkou, ktorá zaručí precíznosť. Maskara má dobrú výdrž a dá sa s ňou dobre pracovať. Zvýrazní, doplní, zafixuje a zafarbí obočie. Obočie si drží tvar, pôsobí plnšie a vďaka ľahkej konzistencii vyzerá prirodzene. Nezanecháva po sebe tuhý či nepoddajný pocit na obočí. Na výber je z viacerých odtieňov a je cenovo dostupná. Jediné, čo jej používatelia vytýkajú je, že nie je odolná voči vode.

  Viac o produkte

Ku úprave obočia gélom a maskarou

Určite si každý nájde svoj obľúbený produkt podľa toho, čo od neho očakáva – či už je to objem, fixácia, zafarbenie, jemnú úpravu alebo čokoľvek iné. Každé obočie môže mať iné potreby a preto treba pri výbere vhodného produktu zvážiť viaceré faktory.
 

Na čo treba pri výbere gélu alebo maskary na obočie pozerať?

 1. Receptúra, formulácia a štruktúra:
 • Receptúra, a tým aj samotná štruktúra a konzistencia môžu byť pri výbere toho správneho produktu úplne kľúčové. Pre jemné a ľahké nanášanie je vhodná krémovejšia konzistencia. Niektoré druhy takýchto produktov dokážu pomôcť k objemnejšiemu vzhľadu práve vďaka svojej štruktúre.
 • Štruktúra je taktiež dôležitá pri výdrži alebo odolnosti voči vode. Najideálnejšie je, samozrejme, keď je gél naformulovaný tak, že sa vyhnete zbytočným šmuhám a rozmazávaniu.
 1. Kefka, aplikátor:
 • Aj vhodná kefka môže zohrať veľkú rolu. Vo všeobecnosti sa najlepšie a najjednoduchšie pracuje s menšou kefkou – dokážete pomocou nej s obočím pracovať precíznejšie a takisto máte menšiu šancu „zababrať“ si pokožku v okolí obočia. Znova ale platí – každému aká vyhovuje. Predsa len je iné, keď si obočie potrebujete vytvarovať a doplniť a keď ho potrebujete iba prebehnúť gélom na to, aby držalo na svojom mieste.
 • Ďalším faktorom je tvar a pevnosť kefky. Viacerým sa napríklad dobre pracuje s kefkou, ktorá je zúžená – zaručí vhodný uhol na aplikáciu.
 1. Farba, odtieň:
 • Vybrať si vhodný odtieň produktu na obočie môže dať niekedy pekne zabrať. Nestačí sa odraziť iba od farby samotného obočia a  vlasov, musíme zvážiť napríklad aj podtón našej pleti.
 • Ak máte tmavé vlasy a vyberáte si vhodný odtieň pre vaše obočie, všeobecné pravidlo hovorí: voľte radšej o 1-2 odtiene svetlejší od odtieňa vašich vlasov. Tak môžete dosiahnuť čo najprirodzenejšie vyzerajúce obočie.
 • Ak máte svetlé až blond vlasy, môžete zvyčajne siahnuť aj po tmavšom odtieni.

Niekoľko tipov, ako sa môžeme o obočie starať

Máte redšie, vypadávajúce obočie? Okrem bežného doplnenia, tvarovania či zvýraznenia obočia rôznymi produktmi na obočie sa môžeme oň starať a snažiť sa predchádzať jeho rednutiu.

Čo by sme teda mali a nemali robiť?

 • nemali by sme príliš veľa a príliš často obočie vytrhávať či inak odstraňovať (vosk, holenie, atď.)
 • rast obočia je ovplyvnený, samozrejme, nielen zvonku ale aj zvnútra – treba dbať aj na vyvážené stravovanie a prísun vitamínov (napr. biotín, železo, vitamín B, bielkoviny, zinok a iné)
 • môžeme tiež použiť séra zamerané špeciálne na obočie – v sérach sa môžeme zamerať na zložky ako peptidy, hydratačné a zvlhčujúce zložky (glycerín, panthenol, kyselina hyalurónová), vitamín E, biotín, proteíny a rôzne druhy olejov (napr. ricínový a iné)
Ak si chcete prečítať o tom, čo treba robiť pre husté a zdravé obočie, neprehliadnite náš článok, v ktorom nájdete rôzne zaujímavosti o obočí, tipy na séra na rast obočia a taktiež sa v ňom dočítate o tom, ako používať ricínový olej.
 

name

Ivka

Beauty Editor

Vyštudovaná prekladateľka angličtiny, ktorá odjakživa milovala kozmetiku, no skincare prepadla úplne naplno. Perfekcionistka so zmyslom pre detail – niekedy chvalabohu, inokedy bohužiaľ. Vie sa tešiť z maličkostí a v prírode nachádza pokoj. Nadšene a poctivo sa každý deň venuje svojej skincare rutine. Majiteľka citlivej a reaktívnej pleti, ktorá veľmi rada skúša rôzne (nové) produkty, no vždy až po dôkladnom výbere a naštudovaní si informácií.

Zatvoriť