Laminácia obočia – stojí skutočne za vyskúšanie alebo je to len ďalší z mnohých trendov?

nazov
meno
Gabriela
Nový kozmetický trend, ktorý uchvátil virtuálny svet. Táto revolučná procedúra úpravy obočia pochádza z Ruska, avšak vo veľmi krátkej dobe prenikla aj do západného sveta. Čo je podstatou jej úspechu a stojí skutočne za vyskúšanie?
...

Čo je laminácia obočia?

Laminácia obočia predstavuje semi-permanentnú metódu založenú na rýchlom, neinvazívnom, ale pritom veľmi efektívnom spôsobe vypĺňania medzier medzi chĺpkami. Nepoddajné a rednúce chĺpky vyhladí a zdvihne zvislým smerom, čím vytvorí ilúziu hustého obočia. Dokáže docieliť požadovaný výsledok ako zdvihnutie oblúka, predĺženie obočia, zdvihnutie chĺpkov či väčšiu hustotu behom pár minút. Vo výslednom efekte obočie pôsobí hustejšie, hladšie a lesklejšie.

Pre koho je laminácia obočia vhodná?

Táto metóda úpravy obočia je vhodná pre osoby:
 • s hrubšími chĺpkami,
 • s hustým a neposlušným obočím,
 • s príliš vytrhaným obočím,
 • po permanentnom make-upe,
 • alebo tých, ktorí stratili viacero chĺpkov či už starnutím, chorobou alebo častým trhaním.

Pre koho laminácia obočia nie je vhodná?

Laminácia sa, naopak, neodporúča osobám:
 • s príliš tenkými chĺpkami,
 • s jazvami v oblasti obočia,
 • s podráždenou pokožkou v okolí očí,
 • s infekčným ochorením.
Zároveň sa neodporúča podstúpiť túto procedúru tehotným a dojčiacim ženám, nakoľko nemožno predpokladať, ako môžu počas tohto obdobia reagovať na chemické látky používané pri laminácii.

Laminácia obočia vs. mikroblading

Laminácia obočia je kúra, pri ktorej dochádza k narovnaniu a vyzdvihnutiu chĺpkov, čím sa docieli hustejšie obočie. Predstavuje tak dostupnejšie a rýchlejšie riešenie, avšak výsledok je len dočasný.

Mikroblading je procedúra, počas ktorej sa špeciálnym perom s malými ihličkami aplikuje pigment pod povrch pokožky. Takýmto spôsobom dochádza k dokresleniu chĺpkov imitujúcich tie prirodzené. Vzbudzujú tak dojem hustejšieho obočia, pričom výsledný efekt je trvalý.


Laminácia obočia v kozmetickom salóne

Ako prebieha?

Samotný proces laminovania začína aplikáciou liftingového krému, ktorý vytvára chemický proces štiepenia väzieb v každom chĺpku a umožňuje ho tak presunúť do požadovaného tvaru. Následne sa chĺpky začešú a použitím neutralizátora sa upevnia do nového tvaru. Posledný krok predstavuje vyživujúci olej, ktorý obočiu dopraje pocit vlhkosti po chemickej úprave. V závislosti od požadovaného výsledku sa potom môže obočie vytrhať alebo nafarbiť.

Ako dlho vydrží výsledný efekt?

Efekt po laminácii vydrží približne 5-8 týždňov. Použitím číreho vosku na obočie sa však vzhľad môže o niečo predĺžiť.

Ak máte husté chĺpky, ďalšiu procedúru môžete absolvovať po 8 týždňoch. Pri jemnejších chĺpkoch sa odporúča opätovná kúra po dobe 10 týždňov.

Čomu sa vyhnúť pred a po laminácii?

Pred lamináciou sa odporúča niekoľko nocí neaplikovať na pleť retinoidy, aby sa predišlo podráždeniu.
Po procedúre je potrebné na 24 hodín zamedziť akémukoľvek namočeniu, či už pri sprchovaní, čistení tváre alebo cvičení.

​Možné riziká spojené s lamináciou obočia

Keďže laminácia sa vykonáva použitím chemických látok, existuje riziko, že sa látka dostane do kontaktu s okom, čo môže spôsobiť nezvratné poškodenie.

Nadmerným chemickým spracovaním tiež môže dôjsť k poškodeniu samotných chĺpkov, čo môže mať za následok ich lámanie, vysušenie alebo dokonca stratu.

Aká je cena za lamináciu v kozmetickom salóne?

Cena za lamináciu sa pohybuje približne okolo 30-50€.

Výhody a nevýhody laminácie obočia v salóne

+ profesionálna aplikácia
+ kvalitnejší výsledok
- vyššia cena

Laminácia obočia doma

Čo budete potrebovať?

Ak sa rozhodne vykonať proces laminácie obočie doma, budete na to potrebovať súpravu, ktorá obsahuje nasledovné prípravky:
 • liftingový krém,
 • neutralizačný krém,
 • hydratačné sérum,
 • spojivové sérum,
 • a hrebienok na začesanie chĺpkov.
Takáto sada vám poslúži na skrotenie kučeravých či neposlušných chĺpkov alebo na zlepšenie celkového vzhľadu obočia bez potreby nadmerného pretvárania.

Ako prostupovať?

 1. V prvom kroku obočie odmastite a zbavte mastnoty čistiacim gélom.
 2. Následne si spojivovým sérom začešte chĺpky do požadovaného tvaru a aplikujte tenkú vrstvu liftingového krému. Odporúčame potom na obočie priložiť priľnavú fóliu, ktorou zafixujete tvar obočia počas pôsobenia produktu. Nechajte pôsobiť 5 minút.
 3. Po uplynutí tohto času, krém zotrite vatovým tampónom a naneste neutralizačný krém. Opäť tvar zafixujte fóliou a nechajte pôsobiť ďalších 5 minút.
 4. Po jeho zotretí môžete obočie zafarbiť alebo vytvarovať do požadovaného tvaru. Tento proces však môže chĺpky spraviť náchylnejšie na farbu, preto, ak máte bledšiu pokožku, nechajte farbu pôsobiť o niečo kratšie.
 5. Ako posledné aplikujte hydratačné sérum. Vďaka prísadám ako kyselina hyalurónová, panthenol, aloe vera alebo kakové maslo sa zaistí, že obočie zostane jemné, lesklé a vyživené.

Aká je cena pri domácej laminácii obočia?

Suma za set potrebný na lamináciu obočia sa pohybuje už okolo 15€.

Výhody a nevýhody domácej laminácie obočia

+ nižšia cena
- väčšia pravdepodobnosť nesprávnej aplikácie
- vyššie riziko kontaktu chemickej látky s okom

Oplatí sa laminácia obočia?

Laminácia obočia je rozhodne procedúra, ktorá stojí za vyskúšanie. Predstavuje ideálne riešenie pre ľudí s nepoddajnými chĺpkami alebo tých, ktorí chcú docieliť dokonalé husté a lesklé obočie ako z Instagramu. Ak navyše hľadáte bezbolestné, rýchle, ale pritom účinné riešenie, laminácia je pre vás to pravé. Nevýhodou môže byť len dočasnosť výsledného efektu a teda potreba opätovnej aplikácie po pár týždňoch.
 
name

Gabriela

Content Editor

Vyznávačka životnej filozofie hygge. Milovníčka módy, literatúry a jogy. Veľa času trávi na cestách, preto v kozmetike uprednostňuje minimalizmus, pričom dôraz kladie aj na multifunkčnosť produktov. Zbožňuje pocit zdravej, vyživenej a žiarivej pleti.

Zatvoriť