add-product

Geek & Gorgeous: TOP produktové kombinácie, ktoré musíte vyskúšať!

nazov
meno
Katarína
Hoci je maďarská značka Geek & Gorgeous pomerne mladá, získala si sympatie tisícov nadšencov kozmetiky. Ponúka (zatiaľ) skromnejšie, no o to efektívnejšie portfólio produktov s aktívnymi zložkami pre inteligentných „geekov“ krásy, ktorí sa zaujímajú aj o presné množstvo hlavných prísad. Značka sa vyhýba kontroverzným a dráždivým prísadám, používaniu bežných alergénov, rastlinných extraktov a zbytočných zložiek pre pokožku. Jej filozofia je totiž založená na maximalizácii toho, čo je pre pleť dobré, a minimalizácii všetkého ostatného.

Dobrou správou je, že značka neustále pracuje na vývoji nových produktov, a tak sa už čoskoro môžeme tešiť na hydratačný krém či opaľovacie prípravky. Z doterajšej ponuky si však človek s akýmkoľvek typom či problémom pleti dokáže vyskladať efektívnu rutinu. My sme pre vás zhrnuli:
 • efektívne produktové kombinácie na konkrétny typ a problém pokožky
 • a spôsob, ako každú kombináciu používať v rutine.

1. Jelly Joker + Liquid Hydration + HA 5 Rich

najlepšia univerzálna kombinácia pre všetky typy pleti, predovšetkým pre suchú pleť, podporujúca hydratáciu

 Čím je táto kombinácia výnimočná?

Túto kolekciu má značka v ponuke a obsahuje tri univerzálne produkty pre každého z vás. Jelly Joker je jemný gélový čistič, ktorý rozpúšťa aj vodoodolný mejkap, pričom rešpektuje prirodzenú bariéru pokožky. Liquid Hydration je pleťový toner s 5 % pantenolom a s prírodnými hydratačnými faktormi, ktorý hydratuje a upokojuje všetky typy pleti a zanecháva hodvábny pocit na pleti. HA 5 Rich je sérum s kyselinou hyalurónovou v piatich formách s rôznou molekulovou hmotnosťou a štruktúrou a s hubou Tremella fuciformis, ktorá má trošku väčšiu schopnosť zadržiavať vodu ako kyselina hyalurónová. Vďaka tomu je mimoriadne hydratačné, zjemňujúce a nelepivé.

Ako produkty zaradiť do rutiny?
☼ ☾
 1. Vyčistite pleť čistiacim gélom Jelly Joker.
 2. Potom si naneste tonikum Liquid Hydration – pokojne si ho nalejte do dlaní a vklepkajte do pleti.
 3. Nechajte tonikum vsiaknuť a naneste sérum HA 5 Rich.
 4. Nakoniec použite hydratačný krém, cez deň nezabudnite na SPF.
 5. Táto kombinácia je vhodná v rannej i vo večernej rutine.

2. Smooth Out + C-Glow + HA 5 Rich

najlepšia kombinácia pre mdlú pleť bez života, na rozjasnenie a zjednotenie pokožky, antioxidáciu a hydratáciu
 
V čom je táto kombinácia výnimočná?

Tieto tri produkty sa snažia o vyrovnanie farebného tónu pleti, podporujú tvorbu kolagénu a zabezpečujú pleti hydratáciu. Smooth Out je najsilnejší exfoliant s 12 % AHA kyselinami (kyselinou glykolovou a mliečnou), ktorý okamžite zjemňuje a rozjasňuje pokožku, vyhladzuje vrásky a dodáva pleti mladistvý a zdravý vzhľad. C-Glow obsahuje 15 % čistý vitamín C na vodnej báze a extra antioxidanty (kyselinu ferulovú a vitamín E), ktoré poskytujú pokožke ochranu pred škodlivými vplyvmi životného prostredia, podporujú tvorbu kolagénu a poskytujú pleti rovnomerný farebný tón. HA 5 Rich doplní potrebnú hydratáciu v podobe kyseliny hyalurónovej.

Ako produkty zaradiť do rutiny?
 1. Ráno si pleť vyčistite čistiacim gélom Jelly Joker.
 2. Následne použite C-Glow.
 3. Potom si naneste HA 5 Rich.
 4. Použite obľúbený krém a nakoniec SPF.
 1. Večer si dvojfázovo vyčistite pleť (v druhom kroku napríklad Jelly Jokerom).
 2. Potom pleť jemne vysušte a na suchú naneste exfoliant Smooth Out buď pomocou vatového tampónu, alebo vklepaním do pokožky rukami. Počkajte minimálne 10 minút. Podľa toho, ako ho bude vaša pleť znášať, môžete exfoliant používať niekoľkokrát týždenne, ideálne večer.
 3. Následne si naneste HA 5 Rich.
 4. Rutinu zakončite obľúbenými sérami a krémom.

3. Smooth Out + C-Glow + A-Game

najlepšia kombinácia na antiaging pre efekt mlado vyzerajúcej pleti 
 
Čím je táto kombinácia výnimočná?

Veľmi podobná kombinácia produktov ako pri predošlom triu, no v tejto je navyše retinalové sérum A-Game. Kým exfoliačný toner Smooth Out sa postará o odstránenie odumretých buniek z pleti a vytvorí ideálne prostredie pre proces obnovy pokožky, A-Game tento proces urýchli, čo prispeje k spomaleniu starnutia pleti. C-Glow (ideálne v rannej rutine) podporí produkciu kolagénu a dodá pleti antioxidanty.

Ako produkty zaradiť do rutiny?
 1. Ráno si pleť vyčistite čistiacim gélom Jelly Joker.
 2. Následne použite C-Glow.
 3. Naneste ďalšie obľúbené séra.
 4. Nakoniec si natrite obľúbený krém a potom SPF.
 1. Večer si dvojfázovo vyčistite pleť (v druhom kroku napríklad Jelly Jokerom).
 2. Potom pleť jemne vysušte a na suchú naneste exfoliant Smooth Out buď pomocou vatového tampónu, alebo vklepaním do pokožky rukami. Počkajte aspoň 10 minút.
 3. Následne si naneste 1 pumpičku A-Game na celú pleť, krk aj dekolt.
 4. Rutinu zakončite kvalitným krémom, ktorý udrží vašu pleť hydratovanú.
Tip pre pokročilejších: Ak už máte viac skúseností s retinoidmi a vaša pleť ich dobre znáša, prípadne už používate vyššiu koncentráciu retinalu v sére A-Game 0,01 %, môžete skúsiť rozjasňujúcu kombináciu, ktorá vyrieši aj vaše problémy s pigmentovými škvrnami – po aplikácii exfoliačného tonera Smooth Out si naneste aPAD (sérum s derivátom kyseliny azelaovej), počkajte 10 minút a pokračujte s A-Game a so zvyškom rutiny.
 

4. C-Glow + aPAD

najlepšia kombinácia na zosvetlenie pigmentových škvŕn
 
 Čím je táto kombinácia výnimočná?

Ideálne rozjasňujúce a antioxidačné duo v rannej rutine. Vďaka C-Glow bude vaša pleť rozjasnená, napumpovaná vlahou a zároveň vitamín C zvýši ochranu pleti pred UV žiarením, na druhej strane, aPAD priamo cieli na pigmentové škvrny a začervenania a takisto predstavuje prevenciu pred pigmentáciami zo slnka spolu s SPF. 

Ako produkty zaradiť do rutiny?
 1. Umyte si pleť napríklad Jelly Jokerom alebo obľúbeným čistiacim prostriedkom.
 2. Na suchú pleť naneste C-Glow a vplepkajte do pleti. Nechajte minútku pôsobiť.
 3. Následne naneste aPAD a tiež ho potľapkajte do pokožky.
 4. Nakoniec použite obľúbený hydratačný krém a, samozrejme, SPF.

5. Cheer Up + B-Bomb + A-Game

najlepšia kombinácia pre mastnú, lesklú a aknóznu pleť a čierne bodky
 
Čím je táto kombinácia výnimočná?

Výborné trio na večernú antiakné kúru. Cheer Up ako kombinácia AHA a BHA kyselín funguje nielen na povrchu kože, ale aj v hĺbke pórov, aby pomáhal udržiavať čistú pokožku. B-Bomb je výborné 10 % niacinamidové sérum so zinkom PCA, ktoré reguluje tvorbu mazu, zjemňuje veľkosť pórov a bojuje s pigmentovými škvrnami. No a napokon A-Game okrem toho, že bojuje proti starnutiu, má aj účinky v liečbe akné a antibakteriálne benefity, takže vám pomôže zatočiť s problematickou pleťou.

Ako produkty zaradiť do rutiny?
 1. V prvom kroku si dvojfázovo vyčistite pleť.
 2. Následne na suchú pleť naneste Cheer Up a počkajte minimálne 10 minút.
 3. Pokračujte sérom B-Bomb a počkajte minútku, kým sa vstrebe.
 4. Naneste jednu pumpičku A-Game na tvár, krk aj dekolt.
 5. Rutinu zakončite obľúbeným krémom.

6. Calm Down + Liquid Hydration + aPAD + HA 5 Light

najlepšia kombinácia pre citlivú pleť so sklonom k začervenaniu
 
Čím je táto kombinácia výnimočná?

Výborná štvorica pre pleť s rozaceou a so začervenaním, ideálna vo večernej rutine. Základ tvorí Calm Down, jemný exfoliačný toner s PHA a BHA kyselinami, ktorý pleti dodá zdravý jas, no zároveň sa postará o jej obnovu na povrchu i vnútri pórov. Hydratačný toner Liquid Hydration zase pleti navráti pokoj a hydratáciu. aPAD vďaka derivátu kyseliny azelaovej predstavuje ideálne upokojenie začervenanej pleti, ktorú navyše trápi rozacea alebo ekzém.

Ako produkty zaradiť do rutiny?
 1. Začnite dvojfázovým čistením pleti.
 2. Pokračujte nanesením exfoliačného tonera Calm Down na suchú pleť. Počkajte 10 minút.
 3. Pleť hydratujte tonerom Liquid Hydration – pokojne si ho vylejte do rúk a rozotrite do pleti. Vyhnite sa agresívnemu tľapkaniu tonera do pleti, aby ste si ju zbytočne nepodráždili.
 4. Nakoniec si jemným krúžením naneste aPAD.
 5. Rutinu zakončite obľúbeným krémom.
name

Katarína

Beauty Content Creator and Editor

Som jazyková redaktorka s vášňou pre písanie. Milujem sychravé dni s čajom v ruke – to je moje najplodnejšie tvorivé obdobie. Som niečo, čo v slovenčine nedokážem korektne pomenovať – kozmetikoholička so zmyslom pre udržateľnosť? Uznávam, také slovo neexistuje, ale myslím, že ňou som. Vyžívam sa vo vrstvení kozmetiky, páči sa mi pocit, keď kozmetika robí to, čo od nej očakávam (a ešte aj niečo navyše). Deň si neviem predstaviť bez SPF a kyseliny azelaovej (lebo rozacea).