add-product

Beauty of Joseon: Vyskúšali sme kórejskú kozmetiku inšpirovanú encyklopédiou krásy

nazov
meno
Katarína
Pre tých, ktorí ešte o kórejskej kozmetike nepočuli, prípadne ju neskúsili – jej hlavnými benefitmi sú kozmeticky príjemné konzistencie nabité rastlinnými výťažkami a zložením, v ktorom iba málokedy nájdete dráždivú ingredienciu. Keď sa nám v redakcii dostali do rúk dva produkty od značky Beauty of Joseon, ktorú sme dovtedy nemali možnosť vyskúšať, boli sme veľmi zvedaví, aký efekt našej pleti prinesie. Zo všetkých strán sme totiž počúvali samé chvály. Ste zvedaví, ako dopadlo testovanie? Tak sa rozhodne začítajte do našej podrobnej recenzie.
 
Dvojtýždňovým testom prešli dva produkty, ktoré sú v e-shope xicht.sk najpredávanejšie, a teda aj najobľúbenejšie u zákazníkov:

Glow Serum – Rozjasňujúce sérum 

Dynasty Cream – Luxusný omladzujúci pleťový krém

Moja pleť

Na úvod je dôležité uviesť, že moja pleť je zmiešaná, v lete skôr mastná, so sklonom k tvorbe akné a pigmentových škvŕn, občas vplyvom liečby akné dehydrovaná. Zároveň mám diagnostikovanú miernu rozaceu, takže moja pleť často reaguje citlivo, ak sú v kozmetike dráždivé zložky.

Tajomstvo krásy žien z dynastie Joseon už viac nie je tajomstvom...

Značka Beauty of Joseon bola inšpirovaná encyklopédiou 19. storočia, ktorá opisuje tajomstvá starostlivosti o pleť kórejských žien z vyššej spoločenskej triedy.

Predstavte si, že ľudia z dynastie Joseon považovali honosnú výzdobu za niečo obscénne, čo je znakom nižšej triedy. Výsledkom bolo, že ženy zo šľachtických rodín sa líčili – ako by sme dnes povedali –, v duchu minimalizmu a zameriavali sa skôr na vytvorenie čistej a zdravej pleti ako na líčenie a zdobenie samých seba.

RECENZIA: Beauty of Joseon Glow Serum 

 
Sérum je vytvorené špeciálne pre pleť náchylnú na akné a tvorbu pigmentových škvŕn, takže som doň vkladala veľké nádeje. Obsahuje viaceré protizápalové, antiseptické a upokojujúce zložky – niacinamid, propolis, kurkumu či extrakt z rastliny Centella asiatica. Zároveň je obohatený o tzv. prísady hanbang (tradičné kórejské liečivé byliny).

Osvedčilo sa mi v rannej i vo večernej rutine. Má príjemnú, hustejšiu gélovitú konzistenciu, ktorá sa však dobre kĺže po pleti a rýchlo sa vstrebáva.

Predpokladám, že sérum môže vyhovovať všetkým typom pleti, hoci ľudia s mastnou pleťou s ním môžu mať problém, ak im prekáža jemný „glow“ efekt – čiže trochu lesku vo finiši. Mne teda rozhodne neprekáža ☺. Ani v rannej rutine.

Niacinamid sa v sére nachádza v 2 % koncentrácii, čo nie je veľa, no myslím, že vo veľkej miere spolu so 60 % propolisu môžu za to, že pleť je po použití séra rozjasnená a jazvy po akné či pigmentové škvrny sú menej výrazné

Zloženie séra
 
Veľkým pozitívom je, že sérum neobsahuje dráždivé zložky. Na nižších miestach v zložení dokonca figuruje betaín salicylát – kombinácia slávnej kyseliny salicylovej a jemného zvlhčovača, betaínu. Ide o mierne exfoliantnú a prírodnú zvlhčujúcu zložku v k-beauty, keďže kyselina salicylová sa v juhokórejských formuláciách používa iba v malom množstve.

Za žltkastú farbu séra je zodpovedná kurkuma, nie syntetické farbivá. Sérum sa predáva v priehľadnej fľaštičke, čo nie je úplne múdre, keďže obsahuje antioxidanty, ktoré na svetle môžu degradovať. 
 


Pred a po aplikácii séra - pleť je upokojená, zjednotená, póry sú jemnejšie

Komu sérum odporúčam?

Sérum odporúčam osobám, ktoré majú mdlú pleť bez života, pretože ju krásne rozjasní a dodá jej zdravý lesk. Určite ho ocenia aj osoby, ktoré riešia rozšírené póry, akné či pigmentové škvrny – no netreba zabúdať ani na pravidelné používanie SPF. A, samozrejme, sérum je vhodné pre každého, kto chce dopriať pleti výborne namiešaný kokteil ingrediencií na udržanie jej zdravého vzhľadu.

RECENZIA: Beauty of Joseon Dynasty Cream [renewed]

Ide o mimoriadne hydratujúci a výživný krém, ktorý mal v minulosti viacero receptúr, no na aktuálnej poslednej z roku 2021 výrobca popracoval a vynechal parfumáciu a iné dráždivé zložky, ktoré boli v pôvodných receptúrach. To je naozaj veľké plus, ktoré oceňujem aj ja s citlivou pleťou a rozaceou. Zároveň chválim balenie krému so špachtličkou, ktorou si ho môžete hygienicky aplikovať.

Môj prvý dojem bol veľmi pozitívny – krém sa výborne bezo zvyšku vsiakol a pleť bola po ňom zamatovo hebká, nie matná, skôr napumpovaná vlahou, čo bolo nielen cítiť, keď som sa dotkla tváre, ale aj vidieť v rozjasnenom finiši. Rovnaký efekt som pozorovala aj po ďalších použitiach.

Textúra je krémovo-gélovitá, napohľad vodnatá, základ tvorí voda a ryžová voda (29 %). Ďalej sú v zložení 3 druhy kyseliny hyalurónovej, voda z koreňa ženšenu, skvalán, niacinamid, adenozín, olej zo svetlicových semiačok, extrakt z medu a z čínskeho ovocia a jeden druh ceramidu. Rovnako ako Glow Serum, je obohatený o tzv. prísady hanbang. Krém má naozaj jedinečné zloženie nabité multifunkčnými zložkami, ktoré cielia na jej rozjasnenie, hydratáciu, vyživenie aj posilnenie kožnej bariéry.

Zloženie krému

Krém neobsahuje silikóny a jeho špecifická textúra možno nesadne každému, no ja ju hodnotím veľmi pozitívne napriek tomu, že mám predovšetkým v lete skôr mastnú pleť. Áno, zanecháva trošku „glowy“ finiš, ale pre mňa je to znakom zdravej a vlahou napumpovanej pleti ☺.

V rannej rutine som si nanášala iba malé množstvo krému a slúžil ako výborný podklad pod mejkap (samozrejme, naň som ešte naniesla SPF). Rovnako som si malé množstvo natierala aj vo večernej rutine a pleť mala do rána dostatok vlahy. Keď som mala večer s retinoidmi, skúsila som krém ako spaciu masku, no to už bolo na moju pleť príliš veľa nánosu krému a ráno som sa zobudila ako diskoguľa ☺. Predpokladám, že pre ľudí so suchšou pleťou by tento krém ako spacia maska mohol mať oveľa lepší efekt.

Negatívne hodnotím téglik, v ktorom je krém umiestnený. Hoci si ho viete hygienicky aplikovať pomocou špachtle, nádoba pri otvorení prepúšťa veľa vzduchu, čím rýchlo strácajú účinnosť niektoré jemné zložky, ako sú antioxidanty alebo mastné kyseliny.

Zdravý "glowy" vzhľad

Komu krém odporúčam?

Krém bude bezpochyby výbornou voľbou pre ľudí so suchou pleťou, pretože obsahuje niekoľko emolientných zložiek a žiadne silikóny, ktoré by pleť zbytočne zaťažili a zmatnili. Môže sa zapáčiť aj ľuďom so zmiešanou a s mastnou pleťou, či tým, ktorí majú problémy s akné alebo s pigmentovými škvrnami – je totiž na vodnej báze, ktorá je pre tieto typy pleti ľahšia a kozmeticky prijateľnejšia. Krém v tenkej vrstve je skutočne postačujúci a dostatočne hydratujúci, nezanechá nepríjemný pocit masky na pleti a rýchlo sa vstrebe. Nezaznamenala som upchávanie pórov, čo je ďalšie veľké plus.

Záverečný verdikt

Oba produkty prešli testovaním s veľmi dobrým hodnotením. Samozrejme, prihliadnuc na osobitosti mojej pleti (typ, stav i kožné ochorenia), hodnotím sérum i krém kladne – oba produkty spĺňajú atribúty, ktoré sľubujú. Výborne fungujú osobitne, ale aj spolu v jednej rutine. Obom ostanem určite verná v mojej rutine:
  • sérum ostane stálicou v mojej rannej rutine spolu so sérom s vitamínom C a SPF (v lete používam krém na deň iba výnimočne, najmä po večere s retinalom)
  • krém bude stálicou vo večernej rutine – v tenkej vrstve ako posledný krok
Tak čo, chcete aj vy patriť do skupiny spokojných zákazníkov, ktorí vyskúšali najpredávanejšie produkty značky Beauty of Joseon? Nás svojím zložením i kvalitou rozhodne presvedčili .
 
Na záver sa chceme poďakovať e-shopu xicht.sk za poskytnutie produktov na testovanie 
name

Katarína

Beauty Content Creator and Editor

Som jazyková redaktorka s vášňou pre písanie. Milujem sychravé dni s čajom v ruke – to je moje najplodnejšie tvorivé obdobie. Som niečo, čo v slovenčine nedokážem korektne pomenovať – kozmetikoholička so zmyslom pre udržateľnosť? Uznávam, také slovo neexistuje, ale myslím, že ňou som. Vyžívam sa vo vrstvení kozmetiky, páči sa mi pocit, keď kozmetika robí to, čo od nej očakávam (a ešte aj niečo navyše). Deň si neviem predstaviť bez SPF a kyseliny azelaovej (lebo rozacea).