Eubos recenzia: Vyskúšali sme sérum najpredávanejšej nemeckej dermatokozmetiky

nazov
meno
Lakrem
Kým v Nemecku patrí Eubos medzi najpredávanejšie značky s dermatokozmetikou, na Slovensku ešte nie je príliš známa. O to viac nás v redakcii nadchlo testovanie ich najpredávanejšieho séra s kyselinou hyalurónovou a ďalšími aktívnymi zložkami, ktoré sľubuje množstvo benefitov. A tak sa 3 redaktorkám dostali do rúk 3 rovnaké séra, ktoré testovali 3 týždne a výsledkom sú 3 recenzie. Ste zvedaví na výsledok? Bez ďalších zbytočných rečí poďme na to!

Čo treba vedieť o značke Eubos

Má vyše 80-ročnú tradíciu, a keď zmapujeme jej vývoj a fungovanie, predovšetkým v poslednom dvadsaťročí, vôbec sa nečudujeme, že patrí medzi také obľúbené:
 • formulácie produktov sú priebežne inovované podľa najnovších vedeckých poznatkov
 • účinnosť produktov kontrolujú nezávislé dermatologické centrá
 • značka netestuje na zvieratách a vyhýba sa používaniu dráždivých ingrediencií v zložení
 • výhradný oficiálny zástupca značky Eubos je Taargeta, takže ak chcete mať zaručenú kvalitu, nakupujte jedine od nich

Eubos Hyaluron 3D Booster Serum – multifunkčné sérum pre minimalistov


 
Hyaluron 3D Booster je bestseller značky, ktorý sľubuje vyhladenie jemných vrások, spevnenie pleti a tiež rozjasnenie. Ak sa v zložení zameriame na aktívne látky, sérum naozaj má čo ponúknuť:
 • hydratácia:
  • glycerín – prírodný zvlhčovač a zložka identická s pokožkou
  • sodná soľ kyseliny hyalurónovej – forma kyseliny hyalurónovej s vyššou molekulovou hmotnosťou, ktorá uchováva vlhkosť na povrchu pokožky
  • hydrolyzovaná kyselina hyalurónová – forma kyseliny hyalurónovej s nižšou molekulovou hmotnosťou, ktorá preniká do hlbších vrstiev pokožky, podporuje obnovu buniek a zlepšuje pevnosť pokožky
 • upokojenie:
  • pantenol (provitamín B5) – zvlhčuje pokožku, má protizápalové a upokojujúce vlastnosti
  • arginín – aminokyselina, ktorá je jedným zo stavebných kameňov kožného kolagénu a je tiež prirodzene zvlhčujúca a hojaca
 • rozjasnenie/protizápalový účinok:
  • sodium ascorbyl phosphate (SAP) – forma vitamínu C, ktorá má vynikajúcu stabilitu a antioxidačné vlastnosti, pomáha zosvetliť pigmentové škvrny a má silný antimikrobiálny účinok na baktérie spôsobujúce zápalové akné
  • niacinamid (vitamín B3) – rozjasňujúca, antiagingová, antiakné zložka s protizápalovým účinkom, ktorá udržuje zdravšiu kožnú bariéru a zlepšuje hydratáciu pokožky
 • antioxidácia:
  • kofeín – antioxidant, ktorý môže byť užitočný pri tmavých kruhoch pod očami či opuchnutých očiach


Sérum neobsahuje: žiadnu parfumáciu, silikóny, iritujúce alkoholy, sulfáty, lepok ani parabény.

pH séra: je neutrálne.

Konzistencia séra: je riedka, gélovo-vodičková, vďaka čomu sa príjemne roztiera a po krátkom masírovaní sa rýchlo vstrebe do pokožky.

Balenie séra: fľaštička neprepúšťa svetlo, takže všetky zložky ostávajú stabilné. 

Zloženie séra
 
Sérum je vhodné na: zintenzívnenie starostlivosti proti vráskam, na rozjasnenie a spevnenie pleti a jej celkovú hydratáciu.

Cieľová skupina: Sérum je vhodné pre všetky typy pleti.

Aplikácia: Nanáša sa na tvár, krk a dekolt každý deň po čistení pleti. Vmasírujte niekoľko kvapiek do pleti a vyhnite sa očiam. Môžete ho použiť v rannej i vo večernej rutine.

Cena: 21,49€ (zdroj: taargeta.sk)

Aké skúsenosti so sérom má Ivka?

Moja pleť

Mám citlivú, reaktívnu pleť. Okrem toho mám zmiešaný typ pleti, takže trošku mastnejšiu T-zónu a líca často suchšie.

Používanie

Čo by som ako majiteľka citlivej pleti „vypichla“ ako prvé, je to, že sérum mi pleť nijako nepodráždilo ani nezanechalo žiadny pocit diskomfortu. V prvom momente mi zanechalo jemne lepkavý pocit, no išlo vždy len o krátku chvíľu.

Sérum sa dobre vsiaklo a v rámci vrstvenia produktov som nemala žiadny problém. Vrstvila som podeň aj ľahký krém, aj hutnejší – v oboch prípadoch bez problémov. Sérum som skúšala navrstviť aj do „nabitej“ hydratačnej večernej rutiny (termálna voda + toner + esencia + iné ľahké sérum) a aj v takejto situácii sa dobre vpíjalo a nežmolkovalo.

Sérum zanechalo pleť vypnutú, pružnú a sviežu. Po celej rutine bola výrazne „napitá“, hydratovaná, no vôbec nie mastná alebo lepkavá.

Verdikt

Po dlhšom používaní môžem povedať, že pleť je aj počas dňa spokojná a hydratovaná, necítila som suchosť ani na lícach. Sérum teda zabezpečí dávku hydratácie aj z dlhodobejšieho hľadiska. Oceňujem, že obsahuje pravú kyselinu hyalurónovú a tiež iné prospešné zložky. Keďže toto sérum okrem hydratácie ponúka aj rôzne iné benefity, odporučila by som ho každej pleti.

Aké skúsenosti so sérom má Katka?

Moja pleť

Mám mastnú, citlivú a problematickú pleť (po liečbe isotretinoínom udržiavam akné pod kontrolou) a diagnostikovanú ľahkú formu rozacey.

Používanie

Čo sa týka aplikácie, používala som ho predovšetkým v rannej rutine, lebo obsahuje vitamín C, ktorý zvyšuje ochranu pred UV žiarením, ak sa použije pod opaľovací krém. Vodičková konzistencia sa trošku ťažšie zapracúvala do pleti, ale keďže som trpezlivá, dopriala som si so sérom príjemnú masáž a nakoniec som posledné zvyšky jemne potľapkala do pleti. Vtedy sa bez zvyšku vstrebalo a prvotný lepkavejší pocit sa vytratil.

Pocit po aplikácii bol veľmi príjemný, cítila som, že pleť je už v prvom kroku dostatočne hydratovaná, vôbec som nezaznamenala začervenanie ani podráždenie – dokonca mám pocit, že mi pomohol vyriešiť niekoľko nevinných vyrážok na lícach, keď som nemala poruke antiakné mastičky.

Jediným problémom bolo, že sérum sa mi v rannej rutine žmolkovalo. Skúšala som rôzne kombinácie produktov (Eubos sérum + upokojujúce sérum + ľahší/hutnejší krém + SPF), pričom niektoré kroky som občas vynechala (okrem SPF). Usúdila som, že si zrejme celkom „nerozumelo“ s mojím SPF, lebo keď som sérum skúsila vo večernej rutine, vrstvilo sa bez akýchkoľvek problémov.

Verdikt

Ide o výkonné sérum s viacerými prospešnými zložkami pre akýkoľvek typ pleti. Každý si v ňom nájde to, čo potrebuje – rozjasnenie, upokojenie, hydratáciu i zmiernenie drobných nedokonalostí. Trošku by som mu však vytkla jeho žltkastú farbu, vzhľadom na to, že obsahuje vitamín C. Ja väčšinou preferujem céčkové séra, ktoré sú číre, aby som mohla jasne identifikovať, kedy sérum zoxiduje (zmení farbu, stmavne).

Aké skúsenosti so sérom má Sue?

Moja pleť

Mám zmiešanú (kritická T-zóna) a citlivú pleť.

Používanie

V uplynulom období som bojovala s výrazným zhoršením stavu mojej pleti. Proces zápalového akné v oblasti úst zintenzívnilo nosenie rúšok, dermatologička mi preto nasadila medikamentóznu liečbu a moju kozmetickú rutinu som bola nútená zredukovať na nevyhnutné.

Pri zaradzovaní nového séra som bola na začiatku opatrná z vyššie uvedených dôvodov. Kozmetická duša zajasala po zistení, že obsahuje látky, ktoré som doposiaľ používala vo svojej rutine separátne – či už ide o niacinamid, samotnú kyselinu hyalurónovú alebo vitamín C. Mojej senzitívnej pleti nespôsobil počas používania žiadne iritácie.

Eubos sérum som zaradila do svojej rannej rutiny a aplikovala ho hneď po vyčistení pokožky. Produkt obstál v skúške pod mejkapom a BB krémom, ktoré používam, pomerne rýchlo absorboval do pokožky a dokonca nežmolkoval.

Problematické obdobie mi zanechalo spomienku v podobe lokálnej pozápalovej hyperpigmentácie, ktorú dokáže Eubos sérum spolu s ďalšou starostlivosťou udržiavať v pokojnom móde (oceňujem pantenol v zložení). Príjemným prekvapením bola aj skutočnosť, že pocit vypnutej a zjednotenej pokožky nebol v tomto prípade len marketingovou frázičkou.

Verdikt

Sérum splnilo svoju misiu a trúfam si povedať, že sa dokonale hodí do klubu minimalistickej rutiny. Jednak zredukujete počet fľaštičiek, ktoré obsahuje vaša kozmetická polička, a účinný multifunkčný booster máte v jednom balení.

Záverečné hodnotenie

Hyalurónové sérum značky Eubos prešlo naším testovaním s veľmi dobrým hodnotením.Ak chcete skúsiť multifunkčný produkt, ktorý zhŕňa viacero benefitov v jednej fľaštičke, myslíme si, že toto sérum vás môže veľmi príjemne prekvapiť. Na našej kozmetickej poličke si rozhodne našlo svoje miesto :).

Na záver sa chceme poďakovať spoločnosti Taargeta za poskytnutie produktov na testovanie ♥
 
name

Lakrem

Zatvoriť