GUEST POST: Luxusná kozmetika – 5 značiek, do ktorých sa oplatí investovať

nazov
meno
Guest
Luxusná kozmetika je niečo, po čom všetky ženy túžia. Aspoň po jednom jedinom produkte. Vlastniť jednu krásnu, kvalitnú a voňavú  vec, je pre nás ženy nesmierne dôležité. Prečo je to tak?

Luxusná kozmetika a prečo je to tak

Prečo každá z nás zatúži vlastniť ikonický parfém alebo rúž osvedčenej svetovej značky? Svetom odjakživa hýbe móda a krásno. Sme zvyknutí dívať sa na veci, ktoré sú vábivé. Vzbudzujú v nás príjemné pocity. Práve tie príjemné pocity v nás následne vyvolávajú pocity šťastia. Bez šťastia a radosti sa nežije ľahko.

Keď máte deti, tak je veľmi veľa vecí, ktoré smerujete na ne. Radšej im kúpite novú knižku, alebo dvestopäťdesiate legínky. A potom prídu Vianoce a Ježiško vám donesie niečo naozaj luxusné. Pomaly to odbaľujete, a ešte aj ten celofán odmietate vyhodiť. Opatrne to otvoríte a privoniavate. Obzeráte si celú škatuľku, ako niečo výnimočné. Ale v rýchlosti to položíte niekam, kde sa k tomu dostane vaša dvojročná ratolesť a je to tu. Luxusný rúž neprežil ostrý nálet a má trvalé následky.
 

Tento krátky odstavec vykresľuje náš vzťah k luxusnej kozmetike. Hovorím o väčšine žien. Iste, nájdu sa aj žienky, ktoré budú tvrdiť, že nič také nepotrebujú. Ja im to však aj tak neuverím :)

Z praxe môjho niekoľkoročného blogovania môžem povedať, že každá z nás chce vlastniť nejakú rozkošnú luxusnú vecičku. Mám dôkazy, že mnohé z mojich sledovateliek, si na luxusnú kozmetiku dokážu nasporiť peniažky. Vedia, že ak si odložia niečo každý mesiac, tak o nejaký čas si to budú môcť kúpiť. Je lepšie vlastniť jednu kvalitnú vec, ako desať nepoužiteľných.
 

Kam zacieliť svoj pohľad

Celý život líčim a posledné roky som aktívna na sociálnych sieťach. Vďaka mojej práci som mala možnosť spoznať a pracovať s množstvom takzvaných selektívnych značiek. Niektorí tomu hovoria aj „značková kozmetika“. Za dlhé roky som už bola schopná rozoznať rozdiel medzi drogériovými značkami a tými náročnejšími. V dnešnej dobe sa dokážeme pozrieť do zoznamu ingrediencií a aj ho prečítať. Čomu však nedokážeme úplne porozumieť, sú formulácie produktov. Kombinácia ingrediencií, technológií a objemu jednotlivých zložiek.

Takmer vždy však vieme povedať, že luxusná kozmetika je iná a rozdielna od tej „drogérkovej“. To fajnové tkvie často v neuveriteľných textúrach. Mali ste šancu porovnávať dva podobné makeupy v rozdielnych cenách? Tak viete, o čom hovorím.

V tomto článku vám ukážem tipy na luxusnú kozmetiku. Sú to produkty, ktoré dôverne poznám a mám ich vyskúšané na vlastnej koži.

Omorovicza

V roku 1800 rodina menom Omorovicza postavila nádherné kúpele. O kúpeľoch v Budapešti sa hovorí, že sú to najväčšie termálne pramene na svete. O niekoľko 100 rokov neskôr, jeden z potomkov rodiny Omorovicza, Stephen de Heinrich de Omorovicza založil kozmetický brand menom Omorovicza. So svojou manželkou sa zoznámil v Budapešti, kde pracovala na americkej ambasáde. Vzal ju do kúpeľov a myšlienka využitia liečivej vody bola na svete.
 

Omorovicza využíva silu vôd z termálnych prameňov. Maďarské laboratóriá, ktoré za svoj objav získali i Nobelovu cenu, popracovali na technológii, ako využiť tento potenciál.

Ak by som Omoroviczu mala popísať jednou vetou, tak ide o zážitok. Každý produkt, ktorý použijete, či už je určený na pleť alebo telo, vo vás zanecháva dojem. Ten dokonalý pocit vytvára symbióza textúry, vône a pôžitku, ktorý pocítite na koži.

NIOD

Kozmetika úplne z iného súdka. Niod je technologicky veľmi vyspelá kozmetika. Jej textúry sú oproti značke Omorovicza úplne rozdielne, no predsa len dokonalé. Nefunguje na obrovskom marketingu, ale využíva vedu, ktorá je základom. S kľudným svedomím ju tiež zaradím medzi pojem „luxusná kozmetika“ , aj keď sa tu bavíme o niečom veľmi technologicky prepracovanom.

Môžem len odporúčať ich Ethylated L-ascorbid Acid 30% Network, čo je koncentrované céčko v pleťovom sére. Multi-molecular Hyaluronic Complex je super hydratačné multihyalurónové sérum. Takýchto silno funkčných vecí je tam oveľa viac. Omorovicza a Niod je luxusná kozmetika, ktorá rozhodne patrí na váš zoznam želaní. 

marocMaroc

Zažili ste už niekedy na svojej koži taký požitok, na ktorý neviete zabudnúť? Marocká kozmetika marocMaroc je asi to najvoňavešie, čo som kedy mala. Keď zavriete oči a privoniate si k ich ikonickým produktom, v okamihu sa ocitnete v Maroku. A ak ste v Maroku ešte nikdy neboli, tak vás tam táto luxusná kozmetika prenesie.
 

MarocMaroc nie je tou typickou orientálnou esenciou, ktorú možno máte vo svojej predstave. MarocMaroc je pre ženy, ktoré túžia cestovať, ale niekedy to nejde. Majú potrebu sa preniesť do inej kultúry a vnímať úplne iné vône. MarocMaroc je však i pre ženy so slobodným duchom, ktoré cestujú a spoznávajú. Ak by som vám mala doporučiť len jeden produkt, bolo by to veľmi ťažké. Preto skúste začať s líniou Hammam. Vôňa škorice, pomarančových kvetov, argánového oleja, či kardamónu vás privedie na iné myšlienky.

YAGE ORGANICS

Luxusná kozmetika od blízkych susedov. Ak by ste hľadali skutočne čistú a organickú kozmetickú značku, povedala by som, že skúste Yage. Česká Yage Organics je výnimočná pleťová kozmetika. Neobsahuje vodu, ale len aktívne látky. Ak nie je v kozmetickom produkte voda, znamená to, že neobsahuje množstvo konzervačných látok.
 

Yage si potrpí na kvalitné ingrediencie a to s etickým základom. Skúsila som od nich snáď všetky produkty. Najviac ma nadchol ich pleťový peeling Tourmaline and Neroli s obsahom jojóbových guličiek. Ich multimolekulárna hyalurónová voda Aquasplash je esencia s rôznym prienikom molekúl kyseliny hyalurónovej vo fermentovanom prevedení. Do mnohých produktov sú zasadené vzácne kamene, ktoré majú energetický potenciál.

GUERLAIN

Viete, ktorá kozmetika je najstaršou značkou sveta? Sú záznamy, ktoré dokazujú, že je to práve francúzsky Guerlain. S touto luxusnou značkou som pracovala cez štyri roky. Líčila som s tými najkrajšími líčidlami. Hovorilo sa, že Guerlain nie je pre každú ženu. Je pre tú, ktorá ho objaví. Pretože medzi rôznymi inými francúzskymi značkami nie je tak viditeľný. Guerlain je tak unikátny, že si vždy nachádza len určitú časť klientely.
 

Najznámejšie produkty od Guerlain sú podľa mňa ich Meteorites perles. Púder v nádherných dózičkách, s vôňou fialiek vás nenechá ľahostajné. Pamätáte si Shalimar? Ikonickú vôňu vanilky? Toto sú nezabudnuteľné a luxusné vecičky. Terracota je línia bronzových púdrov, ktoré sú s nami od cca 80-tich rokov a boli to vôbec prvé bronzery na svete. Ich výnimočnosť je v tom, že sú prirodzené na letnom i zimnom svetle.

Toto je len štipka, ktorú som vybrala zo svojich „love brandov“. Dokázala by som vám o nich písať hodiny. Avšak pevne verím, že článok o luxusnej kozmetike bol pre vás inšpiratívny a niečo sa dostane na váš wishlist.

Eliška Pichoňská www.elimakeupartistblog.comSom vizážistka a beauty konzultantka. Venujem sa písaniu na mojom blogu, tvorbe článkov pre beauty weby a tvorbe videí. Nájdete ma takmer na všetkých sociálnych sieťach. Robím domáce školy líčenia, konzultácie a kompletné úpravy na príležitosti. Na mojej webovej stránke nájdete moje portfólio, i písaný blog s vyše dvesto článkami. Mojím heslom je ženám ukázať to, čo nie je až tak viditeľné, ale predsa na nich krásne. Naučiť ich makeupovým základom. Upraviť ich či už na svadbu alebo inú príležitosť tak, aby sa cítili krásne bez zmeny identity.

Poznámka redakcie: Tento hosťovský článok vznikol v spolupráci s blogom Elimakeupartistblog. Ďakujeme za spoluprácu!
name

Guest

hosťovský príspevok

Zatvoriť