Vybavte si svoj beauty kútik a vytvorte si miesto pre seba

nazov
meno
Tlačová správa
Líčite sa pri kuchynskom stole či v kúpeľni, kde nemáte najlepšie svetlo? Potom nastal čas vytvoriť si beauty kútik s dostatkom denného svetla, kde si v pokoji môžete urobiť make-up a mať všetky beauty vecičky pekne po ruke.
 
Beauty kútik nie je len o „skrášľovacom“ stolíku so stoličkou. Je to miesto, kde máte uložené všetky kozmetické nutnosti ako sú líčidlá, štetce, laky na nechty, ale tiež napríklad rôzne séra na pleť. Navyše je tu všetko pekne uložené na svojom mieste, takže už sa vám nestane, že by ste v kúpeľni mali všetko porozhadzované alebo na vás veci vypadávali len čo otvoríte skrinku. Ako si taký „skrášľovací“ kútik vytvoríte?

Myslite na dostatok svetla

Kozmetický stolík je najlepšie umiestniť k oknu, kde bude dostatok prirodzeného svetla. Samozrejme je dôležité, aby ste sa na danom mieste cítili dobre a ak vám vadí ranné slniečko, ktoré vám svieti do tváre, pokojne vyberte miesto vzdialenejšie od okna. No vždy je dobré dodržiavať niekoľko zásad a svetlo je pri líčení alfou a omegou. Aj preto nie je zrkadlo v kúpeľni vždy ideálne pre líčenie. Väčšinou býva najvhodnejším miestom pre kozmetický kútik stena kolmá s oknom. A aj napriek tomu, že denné svetlo je dostatočné pre bežné líčenie, k tomu večernému už budete potrebovať lampičku, najlepšie dve, aby vám tvár osvetlili z oboch strán.

Zrkadlo nesmie chýbať

V žiadnom beauty kútiku nesmie chýbať poriadne zrkadlo. Poobzerajte sa po kozmetickom stolíku, ktorý má zrkadlo už zabudované v konštrukcii. Nemusíte tak nič vŕtať a vešať. Zrkadlo by malo by dostatočne veľké, aby ste sa nemuseli pri líčení príliš otáčať, ale pekne videli celú tvár. Pre detailnejšie líčenie napríklad očných liniek môžete siahnuť po menšom zrkadielku, ktoré položíte na stôl. Ich výhodou je, že bývajú obojstranné, pričom na jednej strane je zväčšovacie zrkadlo.

Nájdite pohodlnú stoličku

Neťahajte vždy stoličku z kuchyne alebo od pracovného stola. Ku kozmetickému stolíku si nájdite pohodlnú stoličku alebo kresielko, ktoré bude nielen praktické, ale aj štýlové. Nezabúdajte ale na to, že stolička musí korešpondovať s výškou stolíka. Ak by bola príliš nízka, nebude sa vám líčiť práve pohodlne. Naopak príliš vysoká tiež môže spôsobiť nepohodlie. Najlepšie je stolík a stoličku vyberať pri jednom nákupe, aby ste si obe veci mohli prípadne aj rovno vyskúšať.

Úložný priestor je kráľom

V neposlednom rade je nutné mať v kozmetickom kútiku dostatok úložných priestorov. Ak ste si zaobstarali kozmetický stolík, šuplíky sú v ňom už zabudované a ďalšie úložné priestore tak stačí vyriešiť len napríklad dizajnovými košíkmi, dózami alebo krabičkami. Ak ste si ale kúpili stolík bez úložného priestoru je treba vybrať ešte vhodné šuplíky. Premyslite si, či ich chcete umiestniť po stôl alebo vedľa neho. Podľa toho potom zvoľte výšku. Nezabúdajte, že ak dáte skrinku so šuplíkmi pod stôl malo by pri ňom byť stále dostatok miesta na nohy, aby ste sa mohli pohodlne zasunúť a nikde vám nič neprekážalo.
name

Tlačová správa

Zatvoriť