Recenzia Bees & Trees: Viac ako „len“ prírodná kozmetika

nazov
meno
Katarína
Za značkou Bees & Trees stojí vyštudovaná farmaceutka Rona Nushi z Albánska a vznikla pomerne spontánne. Keď Rona pre seba nevedela nájsť jemný opaľovací krém, nakoniec si ho sama sformulovala v laboratóriu univerzity, kde sama študovala :-) Značka Bees & Trees sa od toho momentu postupne rozrastala o ďalšie produkty, pričom Rona si dala záležať na jednotlivých ingredienciách, ich kombináciách, ale aj na dizajne a baleniach svojich kozmetických produktov. A všetko robila s láskou k prírode a ľuďom.
 
Výsledkom je prírodná kozmetika Bees & Trees, ktorá ani zďaleka nezaváňa nafúknutým marketingom s laxnými frázami.
 
Priznávam, že do testovania produktov som šla s predsudkami kvôli predošlým skúsenostiam s prírodnou kozmetikou. Výsledkom je však príjemné rozčarovanie z toho, ako sú sformulované a čo dokážu. Ale viac už prezradím v 4 produktových recenziách.
 


zdroj foto: shopbeesandtrees.com

Stručné fakty o značke Bees & Trees:

 • značka Bees & Trees bola založená v roku 2016
 • všetky rastlinné zložky značky Bees & Trees sú ekologicky pestované a starostlivo testované
 • cieľom značky je vyrábať čistú a ekologickú kozmetiku
 • použité sú recyklovateľné obaly, aby čo najmenej zaťažovali prírodu
 • v súčasnosti sa produkty značky Bees & Trees vyrábajú v Taliansku – aby zvládli zvýšenú produkciu bez toho, aby utrpela kvalita produktov
 • certifikáty Európskej únie dokazujú maximálnu kvalitu kozmetiky Bees & Trees, ktorá spĺňa všetky prísne predpisy
 • v súčasnosti má značka  Bees & Trees v portfóliu 12 produktov
 • značka netestuje na zvieratách
 • je 100 % vegánska
 • je konzervovaná čisto prírodnými látkami 
 • neobsahuje umelé farbivá ani vazelínu, minerálne oleje a lanolín

Pre koho sú produkty Bees & Trees vhodné?

 • pre tých, ktorí chcú vyskúšať prírodnú kozmetiku v biokvalite so šetrným a s minimalistickým zložením, ktoré v prevažnej miere tvoria prírodné alebo organické zložky, často s pridanou aktívnou zložkou, ktorá má vedecky overené účinky (napríklad BHA, AHA, bakuchiol atď.)
 • značka primárne cieli na mladých ľudí, ktorí čoraz viac dbajú na používanie šetrnejšej a ekologickejšej kozmetiky v menších šaržiach – s dôrazom na jednoduché, no funkčné kozmetické produkty
 • portfólio značky Bees & Trees je pestré – každý typ pleti si v ňom môže nájsť vyhovujúce produkty
 • z 12 dostupných produktov si môžete vyskladať plnohodnotnú rannú i večernú rutinu – značka Bees & Trees ponúka všetky typy základných produktov starostlivosti o pleť

Recenzie produktov Bees & Trees

 V uplynulých 3 týždňoch som mala možnosť otestovať 4 produkty albánskej značky Bees & Trees, ktoré na testovanie poskytol český e-shop livealbania.cz.
 
Moja pleť je citlivá, problematická s diagnostikovanou rozaceou (ktorej stav sa práve v zimnom období spravidla zhoršuje), často dehydrovaná v dôsledku liečby rozacey.
 
V recenziách som zhrnula charakteristiku produktu, čo produkt sľubuje, spôsob používania, konzistenciu, jeho účinky, pocit na pleti, moju vlastnú skúsenosť (čo sa mi páčilo/nepáčilo), pre aký typ je produkt vhodný a koľko hviezdičiek by som mu dala (1 – 5):

Bees & Trees Organic Precleansing gel (gel to milk)

Charakteristika produktu: Ide o čistiaci olejový gél, ktorý sa používa v prvom kroku dvojfázového čistenia. Obsahuje slnečnicový olej, olej z ryžových otrúb, bioolej zo sladkých mandlí. Neobsahuje dráždivé čistiace zložky SLS a SLES.
 
 
Bees & Trees Organic Čistiaci olejový gél

Kľúčové výhody, ktoré produkt sľubuje: 
 • odstránenie nečistôt a mejkapu v prvom kroku dvojfázového čistenia
 • zvláčňujúci a vyživujúci účinok pre pleť
Spôsob používania: Čistiaci olejový gél na tvár a krk som používala iba večer v prvom kroku dvojfázového čistenia. Jednu pumpičku som naniesla na suchú pleť a krk a jemne masírovala, kým sa produkt na pleti nezmenil na jemný olej. Potom som si navlhčila ruky vlažnou vodou a olejová konzistencia odličovača sa zmenila na mliečnu. Nakoniec som odličovač odstránila navlhčeným uteráčikom vo vlažnej vode.
 
Konzistencia: hustá, gélovo-olejová, neskôr olejová, nakoniec mliečna pena
 
Účinky: Čistiaci olejový gél účinne zmyl mejkap – z tváre a sčasti i z očí (nie úplne). Keďže nepoužívam vodoodolné líčidlá, neviem posúdiť jeho schopnosť zmyť takýto typ produktov. V dôsledku rozacey sa pleť pri čistení červenala, ale to je v zimnom období bežná reakcia na akýkoľvek spôsob jej čistenia (či už ráno, alebo večer).
 
Pocit na pleti: žiadne nepríjemné pnutie, práve naopak, pleť bola jemná, vyživená a pripravená na ďalší krok v čistení

Olejový gél pred a po kontakte s vodou
 
Moja skúsenosť: Veľmi sa mi páčila postupná emulzifikácia produktu z hutnej olejovo-gélovitej konzistencie na jemné mlieko. Čistiaci efekt hodnotím ako dobrý – používam len ľahký mejkap, no na oči zväčša trvácnejšiu očnú linku, farbu na obočie a špirálu – po vyčistení však pod očami ešte zostali malé čierne šmuhy (tie sa zmyli až v druhom kroku čistenia).
 
Z produktu by mohol benefitovať: akýkoľvek typ pleti vrátane citlivej (začervenanie neskôr odznelo) – ak chcete skúsiť olejový produkt na odličovanie, je to dobrá voľba, ktorá vzhľadom na dávkovanie (pumpou), objem fľaše a frekvenciu používania (iba večer) vydrží pomerne dlho.
 
Orientačná cena: 19,99 €


 

 Bees & Trees Organic cleansing foam

 Charakteristika produktu: Mimoriadne jemná čistiaca pena na tvár, ktorá obsahuje upokojujúce a antioxidačné rastlinné výťažky a hydratajúci glycerín. Neobsahuje dráždivé SLS a SLES, no na poslednom mieste je parfumácia.
 
Bees & Trees Organic Čistiaca pena

Kľúčové výhody, ktoré produkt sľubuje:
 • jemné a hĺbkové čistenie tváre s tonizujúcim a hydratačným účinkom
 • nevysušuje pleť
Spôsob používania: V rannej rutine som použila 1 dávku peny, vo večernej 2 až 3 dávky peny (v závislosti od intenzity líčenia) a vmasírovala som ju do navlhčenej pleti. Jemnými krúživými pohybmi som odstránila zvyšné nečistoty pleti, opláchla pleť a osušila ju. Čistiacu penu výrobca odporúča len vo večernej rutine, no jej efekt sa mi zapáčil aj v tej rannej hoc len v malej dávke.
 
Konzistencia: bohatá nadýchaná pena
 
Účinky: V druhom kroku čistenia zmyla všetky líčidlá – aj tie z očí, ktoré sa nepodarilo odlíčiť čistiacemu gélu Bees & Trees.
 


Jemná pena pred zmytím
 
Pocit na pleti: Počas čistenia aj po ňom je pleť hydratovaná, príjemná na dotyk. Nepocítila som žiadny pocit pnutia (ak nerátam už spomínané začervenanie, ktoré však nepripisujem použitým čističom) ani štípanie.
 
Moja skúsenosť: Vau! Úprimne priznávam, že lepšiu čistiacu penu som ešte nikdy nepoužívala (a mala som možnosť vyskúšať viacero). Ide o produkt, s ktorým sa dá aj obyčajné odličovanie doslova užívať – počas masírovania peny na pleti cítite, že vám pod rukami „nevŕzga“, ale príjemne kĺže a zanecháva pleť vyživenú, akoby ste na ňu už naniesli hydratačný produkt. Cena vzhľadom na spôsob dávkovania (pumpou) a objem je prijateľná.
 
Z produktu by mohol benefitovať: každý typ pleti vrátane citlivej – o tom nepochybujem :-)
 
Orientačná cena: 17,99 € 

Bees & Trees Organic regenerating serum with Bakuchiol

Charakteristika produktu: Organické hyalurónové sérum obsahuje 1 % bakuchiol (pričom odporúčaná koncentrácia je 0,5 až 2 %), ktorý je prírodnou alternatívou retinolu, ďalej hydratačný glycerín, formu kyseliny hyalurónovej, zmäkčujúci lecitín a niekoľko upokojujúcich, zvlhčujúcich a antioxidačných rastlinných výťažkov.
 
 
Bees & Trees Organic Regeneračné sérum s bakuchiolom
 
Kľúčové výhody, ktoré produkt sľubuje:
 • žiadne negatívne účinky (ako pri retinole) ako napríklad podráždenie, začervenanie, suchosť pokožky atď.
 • môžu ho používať i tehotné a dojčiace ženy
 • má protizápalové účinky
 • má antiagingové účinky – omladzuje pleť a vyhladzuje jemné vrásky
 • stimuluje bunkovú premenu a regeneruje pokožku
 • efektívne redukuje vznik vyrážok a akné
 • pomáha prirodzene rozjasniť pokožku
 • znižuje nadmernú pigmentáciu
Spôsob používania: Sérum som používala ráno a večer, hneď po vyčistení pleti – väčšinou jednu pipetku.
 
Konzistencia: hustá, gélová
 
Účinky: Už po prvých použitiach ma prekvapili výsledky hlavne v súvislosti s hydratáciou a rozjasnením pleti. Kým po čistení som mala pleť začervenanú v dôsledku rozacey, sérum ju upokojilo, zredukovalo počet zápalových reakcií a zjednotilo tón pleti. Som zvedavá na výsledky v redukcii pigmentových škvŕn, ale po 3 týždňoch som zatiaľ nezaznamenala viditeľné zmeny. Bakuchiol je síce na poslednom mieste v zložení, no v 1 % koncentrácii môže byť postačujúci. V štúdii, ktorá porovnávala jeho účinky s retinolom, bola použitá len 0,5 %, takže sa netreba zľaknúť 🙂
 


Finiš séra

Pocit na pleti: Hustá textúra séra sa prekvapivo rýchlo vstrebe do pokožky bez lepivého pocitu. Reliéf pokožky je mimoriadne zjemnený a už na dotyk hydratovaný s viditeľným „glow“ efektom.
 
Moja skúsenosť: Hoci sérum neobsahuje parfumáciu, nádherne vonia po rastlinných zložkách. Za seba som s výsledkami mimoriadne spokojná – sérum sa výborne vrství spolu s hydratačným krémom Bees & Trees. Skúšala som už niekoľko sér s bakuchiolom, vždy na báze olejov, ktoré sa veľmi ťažko vrstvili a hlavne vstrebávali, ale táto formulácia na vodnej báze je v týchto ohľadoch vynikajúca. Spomedzi všetkých testovaných produktov si ma sérum získalo najviac :-)
 
Z produktu by mohol benefitovať: každý typ pleti, lebo neobsahuje oleje a rýchlo sa vstrebáva – takže poteší aj mastnú a problematickú pleť. Hoci má hustejšiu konzistenciu, vo finiši je úplne ľahké.
 
Orientačná cena: 23,99 €
 
 

Bees & Trees Natural moisturizing cream

Charakteristika produktu: Prírodný hydratačný a výživný krém obsahuje veľa upokojujúcich, antioxidačných a zvlhčujúcich rastlinných extraktov, tokoferol, rastlinné zmäkčujúce oleje, glycerín a formu kyseliny hyalurónovej. Na predposlednom mieste v zložení je aj parfumácia.
 
 
Bees & Trees Organic Hydratačný krém

Kľúčové výhody, ktoré produkt sľubuje:
 • hydratáciu a výživu pokožky
 • príjemnú textúru, ktorá sa veľmi ľahko vstrebáva
 • zanecháva pleť prirodzene rozjasnenú
 Spôsob používania: Krém som používala ráno i večer po vyčistení pleti a nanesení séra s bakuchiolom. Jednu pumpičku som vmasírovala do pleti, až kým sa krém úplne vstrebal. Viac krému naozaj netreba, lebo potom je problém vpracovať ho do pleti.
 
Konzistencia: ľahký fluid, krémová
 
Účinky: Spolu so sérom s bakuchiolom výborne hydratujú a vyživujú pleť. Hydratácia vydrží celý deň. Dokonca som mala možnosť vyskúšať všetky produkty Bees & Trees na horách a krém spolu so sérom dokázali chrániť pokožku a udržať v nej vlahu aj v mrazivých podmienkach.


Stačí jedno stlačenie na celú tvár
 
Pocit na pleti: Krém sa vôbec nežmolkuje, neprekáža mojej citlivej pleti s rozaceou, hoci obsahuje parfumáciu. Nie je príliš ťažký ani mastný, takže po nanesení „nesedí“ na pokožke, keď ho dôkladne rozotriem.
 
Moja skúsenosť: Krému som sa spomedzi všetkých 4 produktov bála najviac, lebo obsahuje parfumáciu, ktorá, ak na mojej pleti ostane, zvykne ju podráždiť. Výsledok však hneď po prvom použití prekvapil – žiadne podráždenie, krém neupchával póry, vôbec nebol ťažký, práve naopak, pri dôkladnom rozotrení sa celý absorboval. Dobre sa vrstvil aj s SPF a ako podklad pod mejkap je momentálne najlepší spomedzi všetkých krémov, ktoré mám na kozmetickej poličke. Jedinou nevýhodou je vyššia cena za pomerne malé balenie. Po 3 týždňoch každodenného používania (ráno i večer) mi už zostalo len minimum produktu.
 
Z produktu by mohol benefitovať: každý typ pleti, pričom mastnej pleti by mohla stačiť aj aplikácia menšieho množstva krému, nie celej pumpičky.
 
Orientačná cena: 21 €
 

 


Konzistencie produktov
čistiaca pena - olejový gél - sérum - krém

Na záver sa chceme poďakovať e-shopu livealbania.cz za poskytnutie produktov na testovanie ♥
 
name

Katarína

Senior Beauty Content Creator and Editor

Som jazyková redaktorka s vášňou pre písanie. Milujem sychravé dni s čajom v ruke – to je moje najplodnejšie tvorivé obdobie. Som niečo, čo v slovenčine nedokážem korektne pomenovať – kozmetikoholička so zmyslom pre udržateľnosť? Uznávam, také slovo neexistuje, ale myslím, že ňou som. Vyžívam sa vo vrstvení kozmetiky, páči sa mi pocit, keď kozmetika robí to, čo od nej očakávam (a ešte aj niečo navyše). Deň si neviem predstaviť bez SPF a kyseliny azelaovej (lebo rozacea).

Zatvoriť