5 najlepších doplnkov pre ženy: ktoré užívať a kedy?

nazov
meno
Tlačová správa

Ženy majú jedinečné zdravotné potreby, a preto je dôležité, aby užívali určité doplnky stravy. Nižšie je uvedený zoznam 5 najlepších doplnkov pre ženy spolu so stručným popisom každého z nich. Dúfame, že vám tieto informácie pomôžu pri rozhodovaní o vlastnom zdraví!

Aké sú najlepšie doplnky pre ženy? Tu je 5 najlepších doplnkov stravy pre ženy podľa odborníkov. Určiť, ktoré doplnky sú pre ženy najvhodnejšie, môže byť ťažké, pretože existuje veľa rôznych možností. Vždy je dobré poradiť sa so svojím lekárom o tom, ktoré z nich sú pre vás vhodné, a zohľadniť pritom vaše individuálne potreby.

Aké sú najlepšie doplnky pre ženy?

Je potrebné zdôrazniť, že strava je najdôležitejšia, pokiaľ ide o zásobovanie tela potrebnými živinami! Údaje o dávkovaní, ktoré sme uviedli, sú priemerné a neznamenajú, že v každej situácii bude toto dávkovanie dostatočné.

Vitamín D

Vitamín D pomáha telu absorbovať vápnik a je nevyhnutný pre zdravie kostí. Má aj ďalšie výhody, napríklad znižuje riziko rakoviny a srdcových ochorení. Väčšina ľudí nemá dostatok vitamínu D v strave a na slnku, preto sú potrebné doplnky stravy. Odporúčaná dávka je 600 IU denne.

Omega-3 mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny sú dôležité pre zdravie mozgu a znižovanie zápalov. Nachádzajú sa v rybách, orechoch a semenách, ale mnohé ženy ich nemajú dostatok len prostredníctvom stravy. Odporúčaná dávka je 500 mg denne.

Vitamín B12

Vitamín B12 je nevyhnutný pre produkciu energie a tvorbu červených krviniek. Nachádza sa v mäse, hydine, vajciach a mliečnych výrobkoch, ale mnohí ľudia ho v týchto formách nemôžu konzumovať. Odporúčaná dávka je 500 mcg denne.

Kyselina listová

Kyselina listová je dôležitá pre tehotné ženy, pretože zabraňuje vrodeným chybám. Nájdete ho v zelenej listovej zelenine, strukovinách, orechoch a semenách. Odporúčaná dávka je 400 mcg denne.

Zinok

Zinok je dôležitý pre imunitu, hojenie rán a plodnosť. Nachádza sa v mäse, hydine, mäkkýšoch a fazuli. Odporúčaná dávka je 25 mg denne.

Najlepšie doplnky stravy pre ženy - zhrnutie

Ako vidíte, pri doplnkoch stravy je potrebné zvážiť veľa vecí. Bez ohľadu na pohlavie je dôležité poradiť sa s lekárom o správnom dávkovaní a type doplnku pre vás. Nezabúdajte, že výživové doplnky by mali byť len jednou zo súčastí zdravej stravy - hlavným zdrojom živín by mala byť strava.

Pred začatím užívania akýchkoľvek doplnkov je dobré otestovať hladinu živín v tele, aby ste sa uistili, že telu dodávate všetky potrebné vitamíny a minerály.

name

Tlačová správa

Zatvoriť