add-product

Ako sa dopracovať k dlhotrvácnemu make-upu, ktorý vydrží celý deň

nazov
meno
Sue
Iste nám dáte za pravdu, že hľadanie toho správneho make-upu niekedy pripomína súťažnú disciplínu. Ak už nájdeme taký, ktorý si dokonale rozumie s našou pleťou, na rad prichádza požiadavka, aby nás podržal celý deň. Či už ide o svadby, rodinné oslavy alebo aj dlhšie pracovné stretnutia. Niektoré produkty síce na obaloch sľubujú dvadsaťhodinovú výdrž, no vo väčšine prípadov musíme k dlhotrvajúcemu výsledku dopomôcť my sami. Osvojenie si nasledujúcich tipov preto určite nebude na škodu.

1. Najprv starostlivosť, potom dekoratívka

Predtým, než začneme venovať všetku našu pozornosť make-upu, vám musíme pripomenúť, aká dôležitá je predpríprava pokožky. Čistiť, exfoliovať, hydratovať a opakovať – najvýstižnejšie heslo každého dňa. Dodržiavanie pleťovej rutiny je krok, ktorý neradno obchádzať, ak túžite po dokonale vyzerajúcom líčení. Pokožka sa neustále obnovuje a potrebuje adekvátnu pozornosť. Dobrý make-up začína predsa dobrou pleťou. Takže nezabúdajte na poctivý odličovač, tonikum, pleťový píling a hydratačný krém. Až potom sa môžete posunúť do ďalšieho levelu.

2. Pred nanesením make-upu použite podkladovú bázu

Na tvár, ale aj na oči. Mnoho ľudí považuje primer za kozmetickú zbytočnosť. Pokiaľ však nájdete ten správny, už ho nikdy nevyradíte z líčenia. Podkladová báza zjemní vašu pokožku a pomôže zjednotiť jej povrch. Dôležitú úlohu zohráva aj po nanesení na viečka. Očné tiene vydržia dlhšie a nebudú sa odtláčať či drviť.

Náš tip: Hľadajte takú podkladovú bázu, ktorá neobsahuje olej. Predídete tak zliezaniu make-upu.

3. Výber správneho produktu

Retrospektívou k začiatku nášho kázania. Vybrať si správny make-up dá zabrať, ale výsledok bude stáť za to. Skúste sa vyhýbať make-upom na báze oleja – sú totiž ťažké a po čase sa môžu z určitých miest na tvári strácať. Odporúčame siahať po ľahších textúrach s dlhotrvajúcou výdržou.

4. Korektor až v druhom kroku

Pri líčení pamätajte na to, že najprv sa nanáša make-up. Korektor sa na problematické miesta (kruhy pod očami či nedokonalosti pleti) aplikuje až v druhom kroku. Aplikácia make-upu na korektor spôsobí jeho neželané rozotretie z miest, na ktorých by mal držať. Naopak, korektor po rozblendovaní na podklade make-upu zaistí to, že všetko ostane presne tam, kde má.

Náš tip: Pre lepšiu aplikáciu korektora použite beauty blender.

5. Menej je viac

Túto vetu môžete považovať za klišé storočia, no platí za každého počasia. Toto pravidlo skúste uplatniť pri všetkých produktoch, ktoré na líčenie použijete. Make-up a korektor nanášajte štetcom alebo beauty blenderom. Produkty tak lepšie zapracujete a môžete ich jemne vrstviť, aby ste sa dopracovali k želanému vizuálu.

6. Vodeodolné produkty

Pre posilnenie dlhotrvajúceho efektu využite starých známych pomocníkov. Vodeodolná maskara či očná linka v zásobe nikdy nie sú na škodu. Pri odličovaní nezabúdajte na prípravok, ktorý si poradí s touto zložitejšou formulou.

7. Púder ako čerešnička na torte

Kľúčová ingrediencia dlhotrvajúceho líčenia je doslova ukrytá v prášku. Od profíkov k širokej verejnosti sa dostala takzvaná baking technika, kedy sa púder nanáša pod oči, na čelo i bradu. Takýmto spôsobom sa fixujú časti pleti, kde sa tvár zvykne lesknúť najviac a produkty môžu z týchto miesť rýchlo zliezať. Fixácia púdrom vytvára jednotný vzhľad pleti a eliminuje vznik jemných liniek, do ktorých môže make-up zaliezať.

Náš tip: Po dokončení líčenia naneste na tvár jemný transparentný práškový púder, ktorý zmatní vašu pokožku. Môžete si ho zaobstarať aj v kompaktnej podobe – bude skvelým spoločníkom do kabelky a zachráni vás vždy, keď bude treba obnoviť matný finiš.

8. Zapečatenie looku

Po nanesení púdra nezabudnite aplikovať fixačný sprej, ktorý pomôže udržať prirodzený vzhľad make-upu po celý deň. V súčasnosti sú k dispozícii verzie, ktoré hydratujú, zmatňujú, ale aj pomáhajú rozžiariť pokožku pomocou prítomných pigmentov.

Dobré rady na záver:

  • Po nalíčení sa už tváre zbytočne nedotýkajte rukami.
  • Rúž nanášajte vo viacerých vrstvách – aplikujte prvú a jemne odsajte nadbytočný lesk pomocou vreckovky. Postup opakujte aspoň dva až trikrát.
  • Ak nemáte poblízku púder, môžu vás zachrániť aj špeciálne papieriky, ktoré sajú mastnotu. Kúpite ich aj v bežnej drogérii. Opakované vrstvenie púdru po zamastení pokožky môže na pleti vyzerať dosť neprirodzene a výsledný vizuál nebude lákavý.

 
name

Sue

Beauty Content Creator and Editor

Žurnalistka na „voľnej nohe“, profesionálna lovkyňa slov a aktívna bežkyňa za dobrým contentom. Usadená na dne neustále sa aktualizujúceho toku informácii, perfekcionistka na dobre vyskladané vety, s vášňou pre módu, lifestyle a kozmetiku s pravdivým príbehom.