add-product

Najlepšie prírodné dezodoranty bez hliníka

nazov
meno
Alžbeta

Svet sa konečne začal zaoberať otázkami udržateľnosti, a to vo všetkých oblastiach života. Jednou z nich je oblasť beauty, ktorá denne produkuje obrovské množstvo odpadov. Urdžateľný a prírodný variant kozmetiky sa týka aj dezodorantov, ktoré dennodenne používame. Tieto dezodoranty bez hliníka síce nebránia poteniu, ale ich zložky spomaľujú tvorbu baktérií spôsobujúcich zápach potu. Ak ste s nimi ešte nezačali, možno je čas to zmeniť.  
 

 • produkt
  1

  Prírodný dezodorantPonio Pazúch prírodný dezodorant Ponio

  LaKrem skóre 100.0%

  Heureka

  Dezodoranty od značky Ponio sú čisto vegánske produkty odeté do flakónu zo 100 % recyklovateľného papiera. Typické svojím tuhým zložením vo forme pazúcha. Za účinnejšie sú považované Ponio dezodoranty s obsahom sódy bikarbóny, kým verzia bez nej až taká účinná nie je. V prípade citlivej pleti určite nesiahajte po Tea Tree verzii, ktorá môže spôsobiť nepríjemné reakcie. Vhodné aj pre vegánov.

  Viac o produkte
 • produkt
  2

  Prírodný dezodorantKvitok Tuhý dezodorant Kvitok

  LaKrem skóre 100.0%

  Heureka

  Kvítok tuhé dezodoranty sú typické svojou výraznou, no veľmi príjemnou prírodnou vôňou, ktorú cítiť celých 24 hodín. Pokožku zjemňujú a hydratujú, na oblečení nezanechávajú žiadne škvrny ani mastný či lepivý pocit v oblasti podpazušia. Neobsahujú sódu bikarbónu ani včelí vosk, preto sú vhodnou alternatívou aj pre vegánov.

  Viac o produkte
 • produkt
  3

  Prírodný dezodorantSchmidt's Natural Deodorant Schmidt’s

  Heureka Notino Pilulka

  Zloženie dezodorantov Schmidt’s je bohaté na rastlinné a minerálne ingrediencie. Dezodoranty sú vyrobené tak, aby ich mohol používať ktokoľvek bez ohľadu na typ pokožky. Obsahujú sódu, škrob z maranty, kokosový olej a bambucké maslo. Jednoducho sa nanášajú a nezanechávajú lepkavý film. Kúpiť ich môžete v klasickom vytláčacej alebo v tuhej forme v udržateľnom flakóne zo skla. Vôňa Charcoal + Magnesium je bestseller značky. Vhodné aj pre vegánov.

  Viac o produkte
 • produkt
  4

  Prírodný dezodorantDulcia Krémový dezodorant Dulcia

  Heureka

  Prírodné zloženie Dulcia dezodorantov je na báze sódy, ktorá neutralizuje pach a dodáva podpazušiu potrebnú mieru vlhkosti. Tento dezodorant sa nanáša rukou na pokožku podpazušia. Môže sa to zdať ako menej komfortné riešenie, ale chce to len zvyk :) Dulcia produkty sú zároveň vhodné aj na upokojenie podráždenej pokožky po holení či depilácii. Dôvodom sú stopy zinku v ich zložení, ktoré majú na pokožku príjemný a mimoriadne upokojujúci účinok.

  Viac o produkte
 • produkt
  5

  Prírodný tuhý dezodorantMylo Prírodný krémový dezodorant mylo

  Heureka Vemzu

  Dezodoranty na báze oleja od značky Mylo sú typické svojou príjemnou vôňou a určené sú najmä pre ľudí s citlivou pokožku. Regulujú vlhkosť v oblasti podpazušia a vďaka škrobu z maranty eliminujú nepríjemný pocit mastnosty. Neobsahujú včelí vosk, preto sú vhodnou alternatívou aj pre vegánov. Produkt vás okrem toho zaujme aj dizajnovo navrhnutým flakónom vyrobeným z inovatívneho, 100% biologicky rozložiteľného materiálu.

  Viac o produkte
 • produkt
  6

  Prírodný dezodorantSoaphoria Organický krémový deodorant Soaphoria

  Heureka Notino Vivantis

  Soaphoria organický krémový dezodorant sa vyznačuje miernymi antiperspiračnými učinkami. Obsahuje viacero jemných organických olejov, ktoré pokožku hydratujú a zabraňujú jej vysúšaniu. Neobsahuje žiadne stopy hliníka, alkoholu, farbív a ani parfumu. Jediným zdrojom jeho vône sú esenciálne oleje, ktoré sa starajú o dlhotrvajúcu vôňu svojím postupným uvoľňovaním. Produkt nezanecháva pocit mastnoty ani žiadne stopy na oblečení a je vhodnou voľbou pre akýkoľvek typ pokožky. Vhodné pre vegánov.

  Viac o produkte

Tipy, ako a prečo prejsť na prírodné formy dezodorantov

Voči prírodným formám dezodorantov sa najčastejšie argumentuje tým, že sú príliš drahé a zároveň neúčinné. Cena je jedna vec, tá je oproti bežným značkám dezodorantov naozaj o niečo vyššia, s prihliadnutím na oveľa priaznivejší vplyv na životné prostredie, je však úplne adekvátna.
 
Navyše, prírodné dezodoranty majú vo väčšine prípadov buď tuhú alebo krémovú formu, vďaka čomu je ich trvácnosť dlhšia ako trvácnosť obyčajných sprejových dezodorantov. Okrem toho, pri používaní prírodných dezodorantov máme istotu, že naše telo nezásobujeme pravidelnou nádielkou hliníka. A aj keď je pravda, že prírodné dezodoranty spočiatku nevykazujú účinnosť porovnateľnú s efektom klasických dezodorantov, treba si uvedomiť, že tento stav nie je trvalý. Telu totiž treba dopriať čas, aby sa novému, prírodnému produktu, na ktorý nebolo doteraz zvyknuté, najskôr prispôsobilo. Až po istom čase môžeme hodnotiť, či je ich efekt naozaj účinný alebo nie.
 
Ak sa chceme vyhnúť nepríjemným situáciám, mali by sme preto s ich používaním začať práve v čase slabšieho spoločenského kontaktu s okolím. Takže - ideálnejší čas, kedy začať s používaním prírodných dezodorantov už zrejme nebude.  
 

Po ktorých produktoch by ste mali siahnuť?

Trh s prírodnými dezodorantmi je dnes už celkom pestrý a rozhodne je si z čoho vyberať. Ak vás preto váš prvý výber sklame, rozhodne nezúfajte. Viac-menej sú totiž všetky prírodné produkty založené na podobnej báze, i keď nie každý z nich môže vyhovovať práve vám! Niektoré sú založené na báze sódy bikarbóny, iné zas, naopak, sódu neobsahujú a sú vyrobené na báze oleja. Tie sú síce všeobecne považované za menej efektívne, no na druhej strane sú rozhodne lepšou voľbou v prípade, ak trpíte problémami s citlivou pokožkou.

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek, môžete si byť istí, že ten váš tam vonku na iste čaká. Tu je niekoľko značiek, po ktorých sa rozhodne oplatí siahnuť!
 

name

Alžbeta

Beauty Editor

Zanietená pisateľka, milovníčka dobrých kníh, vône rannej kávy, výhľadov z kopca a ticha, ktoré lieči. Obdivovateľka veľkoleposti neporušenej prírody a jej blahodarných zložiek, ktoré rada využíva aj v hraniciach beauty sveta. Očarenie nachádza najmä v tónoch prirodzenej ľudskej krásy, ktorú najradšej obdivuje v kombinácii s vnútorným dobrom.