Galactomyces Ferment Filtrate

V našej databáze sa nachádza 36 produktov s touto zložkou.

Známe aj ako:

  • Fermentovaný filtrát z húb galactomyces

Funkcia:

  • Zvlhčovače/Humektanty - zadržiavajú a uchovávajú vlhkosť v pokožke a vo vlasoch

Škodlivosť EWG:

Nízke riziko

Popis zložky:

Čo to je a čo robí: Vode podobná prísada získaná z kvasníc, na ktorej je postavená celá značka SKII. Práve vedci, ktorí stoja za značkou SKII, vraj zistili, že starí japonskí výrobcovia saké mali úžasne jemné a mladistvé ruky v kontraste so zvráskavenými tvárami. Dospeli k záveru, že tajomstvo musí spočívať v kvasinkách, s ktorými prichádzali do kontaktu počas procesu kvasenia saké. Číra tekutina podobná vode je vraj podľa SKII bohatá na vitamíny, aminokyseliny, minerály a organické kyseliny. Produkty s touto zložkou majú antioxidačné účinky, zvyšujú produkciu kyseliny hyalurónovej v epidermálnych bunkách a pomáhajú chrániť pokožku pred poškodením. Zároveň štúdie ukázali, že môže pomôcť s pigmentáciami na pokožke.

Vedľajšie účinky: Keďže ide zložku, ktorá je výsledkom kvasenia, osoby trpiace plesňovým (mykotickým) akné by nemali používať produkty, v ktorých sa nachádza, pretože môže zhoršiť stav akné.

Pre koho je vhodný: Je to ideálny produkt pre tých, ktorí chcú vyskúšať fermentované zložky a potrebujú doplniť od pleti živiny a hydratáciu.