Vyskúšali sme probiotickú kozmetiku a výsledky stoja za to

nazov
meno
Lakrem
Vedeli ste, že vašu pokožku tvorí mikrobióm – ekosystém mikroorganizmov, ktorý sa skladá z miliardy baktérií žijúcich na koži? Jeho rovnováha ovplyvňuje vzhľad a stav pokožky, čiže z veľkej časti je zodpovedná za rôzne kožné problémy (akné, rozaceu, ekzémy atď.). Našťastie existuje pomoc v podobe probiotickej starostlivosti o pleť, ktorá je priateľská ku kožnému mikrobiómu. Doslova.

Marina Miracle je jednou z najznámejších 100 % prírodných probiotických značiek kozmetiky a pochádza z Nórska. My sa tešíme, že vám ju môžeme predstaviť na základe našich skúseností. Na úvod vám prezradíme, že trojtýždňové testovanie prinieslo svoje ovocie a my sme doslova nakŕmili „dobré“ baktérie v našej pokožke...

Kým sme sa však pustili do testovania, zaujímalo nás, čo sú vlastne probiotiká a aké sú hlavné benefity probiotickej kozmetiky. Musíme uznať – nie je ich málo!

Čo sú probiotiká?

Probiotiká sú živé „dobré“ baktérie, ktoré podporujú zdravé baktérie v našom tele vrátane pokožky. Tieto „dobré“ baktérie na pokožke produkujú rôzne peptidy, aminokyseliny a ďalšie výživné látky, ktoré ju chránia a poskytujú jej výživu. Zároveň dobrá flóra probiotík prispieva k ideálnemu, mierne kyslému pH na pokožke.
 

7 dôvodov, prečo skúsiť probiotickú kozmetiku

1. Podporuje kožnú bariéru

Pokiaľ ide o pokožku, probiotiká v nej fungujú podobným spôsobom ako v tráviacom systéme. Pomáhajú ju udržiavať v rovnováhe – čiže na povrchovej úrovni to znamená, že pokožka nie je ani príliš suchá, ani príliš mastná, vďaka čomu dokáže účinne odpudzovať zlé mikroorganizmy, ktoré spôsobujú zápal.

2. Má protizápalové účinky

Probiotiká sú obzvlášť prospešné pre osoby so zápalmi – pre tých, ktorí majú akné alebo iné kožné ochorenia, ako je rozacea, psoriáza, periorálna dermatitída, seborea, ekzém a i., lebo pokožke prinášajú upokojenie a zmierňujú zápal, rany a začervenanie.

3. Má antibakteriálne účinky

Niektoré probiotiká dokážu potláčať množenie „zlých“ baktérií, ktoré vyvolávajú príznaky suchej pokožky a rôzne kožné ochorenia.

4. Pomáha predchádzať strate vody v pokožke

Niektoré probiotiká zvyšujú produkciu ceramidov a lipidov v pokožke. Tie zachytávajú vlhkosť v pokožke a udržujú pod kontrolou hladiny baktérií spôsobujúcich akné.

5. Môže bojovať proti starnutiu pokožky či dokonca rakovine kože

O tom svedčí niekoľko malých, ale sľubných štúdií. pH pokožky sa vekom zvyšuje, je suchšia a umožňuje rast „zlých“ baktérií. Probiotiká kŕmia zdravé baktérie, aby vyvážili pH pokožky a chránili ju pred poškodením voľnými radikálmi a agresormi životného prostredia. Zároveň sú probiotiká prirodzene zvlhčujúce, vďaka čomu zlepšujú reliéf pokožky – zjemňujú drobné vrásky a povrchové nerovnosti pokožky.

6. Obnovuje narušenú bariéru pokožky

Predovšetkým ak máte agresívne kozmetické návyky – nadmerne exfoliujete, používate penivé čističe na pleť, liečite sa antibiotikami, prípadne užívate isotretinoín na liečbu akné. Dôsledkom týchto návykov môže byť narušený kožný mikrobióm a s ním spojené kožné ochorenia. Pridaním „dobrých“ baktérií v podobe jemných kozmetických produktov môžete pokožke pomôcť a udržať ju zdravú.

7. Je ideálna pre ľudí s citlivou pleťou

Probiotiká môžu znížiť začervenanie, podráždenie a suchosť, či už v dôsledku silnej liečby (retinoidmi, kyselinami), alebo v súvislosti s ochoreniami kože, ktoré spôsobujú citlivosť – probiotická kozmetika môže byť nápomocná napríklad v liečbe rozacey, no ide o pomerne novú oblasť v starostlivosti o pleť a zatiaľ existuje iba málo štúdií, výsledky sú však veľmi sľubné.  

Naše skúsenosti s produktmi značky Marina Miracle - recenzie

Katka - mastná, citlivá a problematická pleť s ľahkou formou rozacey
 

Marina Miracle Sweet & Creamy Oil Cleanser


 
Hĺbkovo čistiaci balzám a mlieko 4v1 - 35,95€

Krásny obal, elegantná fľaša a tá vôňa kokosu a vanilky... Prvý dojem bol naozaj výborný. A rovnaké bolo aj používanie čističa.

Mám citlivú pleť s rozaceou a sem-tam sa objaví nejaká vyrážka, takže čistiace oleje nie sú to, čo vyhľadávam. Tento olej (alebo skôr olejová emulzia) ma však prekvapil.

Pri kontakte s vodou sa zmenil na mliečko, ktoré vôbec nepenilo, no efekt čistenia bol výborný. Emulzia bezo zvyšku zmyla mejkap (aj vodoodolnú špirálu) a pleť ostala upokojená a veľmi jemná a hladká, akoby nakrémovaná, bez náznaku suchosti. Taký pocit som ešte nezažila so žiadnym iným čističom na báze oleja (zopár som ich v minulosti vyskúšala).
Čo sa týka aplikácie produktu, pumpička je skvelá, no na dôkladné vyčistenie pleti jedna rozhodne nestačí – ja som si zvyčajne pumpovala štyri. Napriek tomu si myslím, že balenie vydrží veľmi dlho.
Ja som si čistiaci olej obľúbila vo večernej rutine v prvom kroku čistenia. Myslím, že by mohol vyhovovať každému typu pleti vrátane problematickej či citlivej – ja som nespozorovala žiadne zhoršenie stavu rozacey ani akné.

Marina Miracle Acai Hydra Cream


 

Prvý dojem bol rovnaký ako pri predošlom produkte. Čo sa týka používania krému, malo iba jednu veľmi subjektívnu chybičku – vôňu. Ako som sa dozvedela, ide o vôňu probiotických fermentov z bobuľového ovocia. Spočiatku som si na ňu nevedela zvyknúť, no benefity krému ju prevýšili.

Krém používam v rannej rutine, lebo je ľahký a po nanesení sa extrémne rýchlo sa vstrebáva. Oceňujem, že nezanecháva pocit mastnej pleti, hoci obsahuje rôzne druhy olejov. Výborne sa vrství so všetkými produktmi vrátane opaľovacieho krému – vôbec sa nežmolkuje. Počas dňa nepociťujem žiaden diskomfort alebo pocit napnutej a dehydrovanej pleti.
Na noc preferujem skôr hutnejšie ceramidové krémy. Uvažujem, že v zime ho skúsim kombinovať s nejakým ľahkým olejom (napríklad so skvalánom).
Aplikácia je vďaka praktickej pumpičke pohodlná – na jedno použitie mi stačia štyri pumpičky krému. Nádoba je nepriehľadná, takže všetky zložky ostávajú chránené pred vonkajšími vplyvmi, čo je tiež pozitívne. Myslím, že krém by mohol vyhovovať všetkým typom pleti.

Petra - mastná pleť v T zóne a zároveň citlivá
 

Marina Miracle Flower Berry Essence

Ako prvé má na esencii prekvapila skutočne prenikavá vôňa uhoriek v kombinácii s jemne ovocným nádychom. Prvé dni mi prišla vôňa trošku výrazná, ale po pár dňoch používania som si na ňu zvykla. Skúšala som zaradiť esenciu do rannej aj večernej rutiny, po mesačnom testovaní si našla u mňa miesto práve ráno.
 Po rannom vyčistení pleti, som si ju rozprašovačom naniesla na pleť. Hlavne ráno mi prišla ako veľmi osviežujúca a zároveň moju pleť upokojila po rannom čistení. Po približne dvoch týždňoch používania som začala mať pocit, že mi pomáha bojovať aj s mojou mastnou pleťou. 

Vyzdvihla by som jej jemné hydratačné účinky a sviežosť, ktorú dáva pleti. Myslím, že bude skvelým doplnkom aj počas leta, keď si viem veľmi dobre predstaviť ju mať v kabelke a použiť ju počas horúcich dní ako osviežujúcu hmlu.

Ivka - zmiešaná, citlivá, reaktívna pleť

Marina Miracle Shea Hydration Mask


 

Veľmi zaujímavá hydratačná maska. Okrem svojho zloženia hneď zaujme aj svojou vôňou – naozaj krásne vonia po jablkách. Zaujať tiež môže pumpička, pomocou ktorej si túto masku nadávkujete.

Maska má príjemnú, jemnučkú krémovú štruktúru a dobre a ľahko sa s ňou pracuje. Konzistencia je ale ďalšou zaujímavosťou tejto masky. Nanáša sa na pleť ľahučko v podobe krému a pri rozotretí trošku mení svoju konzistenciu – pôsobí olejovejšie. Pri prvom použití ma zmývanie masky prekvapilo, na pleti mi totiž zanechala trochu mastnejší pocit. Po pokračovaní v rutine a nanesení ostatných produktov však žiadna mastnota na pleti neostala – iba hydratácia. Pocit na pleti, ktorý po sebe táto (olejovejšia) emulzia zanechala sa preklenul do hydratovanej a napitej pleti. Tento pocit sa dá jednoducho ovplyvniť aj množstvom masky, ktoré si na pleť nanesieme.
Maska je naozaj hĺbkovo hydratačná – po použití je pleť jemná, hladká, napitá a svieža. Vôbec mi moju citlivú pleť nepodráždila. Túto masku môžete použiť buď tak, že ju necháte pôsobiť 15-30 minút a zmyjete alebo ju môžete použiť aj ako nočnú masku, a teda ju necháte pôsobiť cez noc.
 

Na záver sa chceme poďakovať marinamiracle.sk za poskytnutie produktov na testovanie ♥
name

Lakrem

Zatvoriť