Čo je Olaplex a skutočne dokáže zreparovať vlasy?

nazov
meno
Katarína
Kaderníci na ňu nedajú dopustiť, celebrity o nej hovoria ako o svätom grále a pravdepodobne ste na ňu už počuli alebo čítali nespočetné množstvo nadšených recenzií – reč je o značke Olaplex, hlavne o produkte č. 3, na ktorý mnohí spievajú ódy. Zdravé a hladšie pramene či zlepšená štruktúra vlasov, to je len stručná charakteristika pozitív, ktoré značka sľubuje. Je to naozaj tak?
 
Štyri reparačné produkty značky Olaplex – č. 3, 4, 5 a 6 – sa dostali do mojich rúk (a vlasov) asi v hodine dvanástej. Už vyše roka ma trápi nielen vypadávanie vlasov, ale aj ich lámavosť a suchosť. Hair Perfector č. 3 som už mala možnosť vyskúšať v minulosti a bola to skvelá skúsenosť. O to viac som bola zvedavá, do akej kondície dostanú moje vlasy všetky štyri produkty vo vzájomnej súhre. Všetko vám zhŕňam v mojej úprimnej recenzii.

Rýchle fakty o testovaných produktoch

Produkty sú ideálne pre: všetky typy a štruktúry vlasov. Sú obzvlášť užitočné pre vlasy, ktoré sú poškodené horúcimi nástrojmi, stylingom, chemickými úpravami a nadmerným zosvetľovaním. Rovnako sú určené pre suché, krehké vlasy (ovplyvnené počasím alebo prostredím), lámavé a štiepiace sa končeky vlasov spôsobené mechanickým poškodením.
 
 
Použitie: V postupnosti podľa čísel (3 – 4 – 5 – 6) tieto produkty spoločne opravujú a obnovujú poškodené disulfidové väzby (ktoré zodpovedajú za pevnosť vlasov) v každom jednotlivom vlase, ako aj hydratujú a posilňujú vlasy zvnútra.
 
Aktívne zložky: Kľúčovou zložkou všetkých produktov značky Olaplex je Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate, ktorý obnovuje poškodené väzby v každom vlase, stará sa, aby boli hladké a silné od korienkov až ku končekom, a chráni ich pred budúcim poškodením. Pomocné zložky v produktoch sú hlavne antioxidačné, upokojujúce a hydratačné – avokádový olej, olej z hroznových semien, pantenol, fosfolipidy, glycerín, vitamín C, vitamín E.

Môj typ vlasov, starostlivosť o ne a styling

Mám polodlhé, vlnité, suchšie vlasy (aj suché lupiny), ktoré boli kedysi extrémne husté, no po kúre s izotretinoínom mi začali vo veľkom vypadávať a padajú dodnes, no v menšej miere. Dlhé roky som si vlasy farbila aj odfarbovala (ombré). V súčasnosti mám svoju farbu vlasov už takmer dva roky.
 


Moje vlasy pred Olapexom

Čo sa týka starostlivosti, v poslednom čase som používala kolekciu štyroch produktov (šampón, kondicionér, gél, stylingový balzam) na kučeravé vlasy, pretože som sa plánovala vrátiť k svojim prirodzene kučeravým vlasom. Nakoniec som sa však opäť vrátila k žehličke na vlasy :) Vlasy si umývam v priemere 3- až 4-krát týždenne (v závislosti od náročnosti tréningov, na ktoré pravidelne chodím). Po umytí si vlasy vždy dosucha vyfénujem a stočím do jednej veľkej kučery, ktorú zachytím štipcom. Potom si vlasy spustím, vrch si vyžehlím a spodok nechám kučeravý, takže končeky si nikdy nežehlím.

Olaplex č. 3 Hair Perfector – kúra na vlasy

Skúsenosť s používaním: Ako som už spomenula, č. 3 som vyskúšala v minulosti a bola to výborná skúsenosť. Rozhodla som sa ho vyskúšať rovnakým spôsobom ako kedysi.  
   
Najprv som si vlasy opláchla vlažnou vodou, vysušila v bavlnenom tričku (skvelý trik pre kučeravé vlasy, aby ste ich nezamotali ;) ), a až keď boli zbavené prebytočnej vlhkosti, aplikovala som si do dlane produkt asi vo veľkosti vlašského orieška a naniesla ho od korienkov ku končekom. Potom som ho prečesala riedkym hrebeňom, aby sa dostal všade rovnomerne, a vlasy som si zabalila do kúpacej čiapky. Počkala som asi hodinu a pol a zmyla som ho.
 

 
Recenzia: Už počas zmývania som mala pocit, že v ruke držím akoby viac vlasov a majú hrubšiu a hladšiu štruktúru. Z minulosti hodnotím tento produkt veľmi pozitívne, pretože zabránil lámavosti vlasov a viditeľne (a hlavne hmatateľne) zlepšil štruktúru vlasov. Po kúre, ktorú som zvyčajne absolvovala raz týždeň, sa mi s vlasmi oveľa lepšie pracovalo a napohľad pôsobili zdravšie, ak už som sa rozhodla pre akýkoľvek účes.

Olaplex č. 4 Bond Maintenance Shampoo – obnovujúci šampón

Skúsenosť s používaním: Hneď po kúre s č. 3 som si umyla vlasy so šampónom č. 4, ktorý napriek tomu, že neobsahuje sulfáty, vytvoril hustú krémovú penu. Aplikovala som naozaj veľmi malé množstvo (asi vo veľkosti lieskovca) a sústredila som sa najmä na pokožku hlavy – zostalo mi dosť peny na celú dĺžku vlasov. Aby som odstránila aj lupiny, vyčistila som si pokožku hlavy s ježkom (nástroj podobný kefke, ktorý má silikónové hroty na čistenie pokožky hlavy).
   
Recenzia: Šampón ma zo všetkých produktov prekvapil asi najviac. V pozitívnom zmysle. Je maximálne hydratačný a čistiaci – už po dvoch týždňoch používania som sa zbavila takmer všetkých lupín a s nimi spojeným svrbením. Zároveň sa mi vlasy nemastili tak často, hoci som absolvovala niekoľko intenzívnych tréningov. Páčila sa mi bohatá pena a pocit čistoty, lesku a hydratovaných vlasov od korienkov až po končeky. Som zvedavá, či po čase bude mať nejaký efekt aj na vypadávanie vlasov. Úprimne ho hodnotím ako najlepší šampón, aký som mala možnosť vyskúšať.
 

 

Olaplex č. 5 Bond Maintenance Conditioner – posilňujúci kondicionér

Skúsenosť s používaním: V treťom kroku som použila malé množstvo kondicionéra č. 5. Ak som to s jeho množstvom prehnala, tak sa mi vlasy zamastili rýchlejšie, takže som si dávala pozor, aby som si ho naniesla iba do dĺžok a ku končekom. Počkala som 3 minúty a zmyla som ho.
   
Recenzia: Odkedy používam č. 5, nepotrebujem žiadne oleje ani séra na končeky vlasov, aby ich suchý vzduch pri fénovaní neobral o vlhkosť. Vlasy sú po vysušení hladšie a menej náchylné na krepovatenie.

Olaplex č. 6 Bond Smoother – bezoplachový stylingový krém

Skúsenosť s používaním: Bezoplachový krém nepoužívam pravidelne po každom umytí vlasov, no predovšetkým vtedy, ak potrebujem, aby moje vlasy neboli rozlietané. Skúsila som ho dvomi spôsobmi:
1. Ihneď po umytí som malé množstvo „prehrabala“ vo vlasoch a vyfénovala ich. Efekt bol mimoriadne vyhladzujúci, takmer som nepotrebovala žehličku na vlasy.
2. Na uhladenie hotového stylingu – po vyžehlení na konečnú úpravu účesu. Výsledkom bol uhladený účes bez elektrizujúcich vlasov.
   
Recenzia: Vzhľadom na to, ako málo produktu zakaždým použijem, mám pocit, že mi fľaštička vydrží veky :) Keďže mám veľmi jemné vlasy, snažím sa to naozaj neprehnať s množstvom, aby mi nespľasli. Výsledkom sú vždy na dotyk mäkulinké vlasy žiariace leskom.
 


Moje vlasy po použití produktov Olaplex
(pred úpravou a po úprave)

Výsledky používania produktov Olaplex

Čo sa mi páči

 • znižuje lámavosť vlasov a ošetruje rozštiepené končeky (č. 3)
 • hydratuje prirodzene suchšie vlnité vlasy bez toho, aby ich zaťažil (č. 3)
 • skvele čistí vlasy a vlasovú pokožku (č. 4)
 • má veľmi príjemnú sviežu vôňu, ktorá znásobuje pocit čistoty vlasov (č. 4)
 • odstraňuje suché lupiny na vlasovej pokožke (č. 4 + ježko na čistenie vlasovej pokožky)
 • eliminuje svrbenie suchej vlasovej pokožky (č. 4)
 • dajú sa rozčesať bez námahy (č. 5)
 • vôbec nie sú rozlietané, krepovaté (č. 6)
 • sú na dotyk hodvábne hladké a mäkké
 • majú perfektný lesk
 • vidíte okamžité výsledky po prvom použití

Čo sa mi nepáči

 • vysoká cena, hoci opodstatnená vzhľadom na efekt a kvalitu produktov
 • ak to preženiete s množstvom produktu, vlasy sa vám rýchlejšie zamastia alebo spľasnú (č. 5, č. 6) 

Verdikt

Produkty Olaplex som testovala dva týždne a medzi mojich najväčších obľúbencov som zaradila č. 3 a č. 4. Vlastne si už vôbec neviem predstaviť, že by som používala iný šampón – je jednoducho úžasný!
 
Do budúcna ma zaujíma hlavne efekt produktov proti vypadávaniu vlasov – testujem ich prikrátko na to, aby som zhodnotila výsledky, no túžim po dlhých a hustých vlasoch. (A videla som niekoľko úžasných vlasových premien, ktoré má „na svedomí“ Olaplex, takže nestrácam nádej :)
 
Potešilo ma tiež, že pri pravidelnom používaní č. 4 a 5 vôbec nepotrebujem ďalšie vlasové produkty ako masky, oleje či tepelné ochranné prostriedky. Takže hoci je cena produktov vyššia, určite si s nimi vystačíte a nebudete potrebovať nič navyše. Ja si vlasy nefarbím, no vidím drastický rozdiel v tom, aké sú po použití produktov Olaplex hydratované, napohľad zdravé a na dotyk mäkké. Určite berte na vedomie, že ak máte jemné vlasy, stačí vám veľmi malé množstvo produktov a výsledok vás nesklame.
 
 


Pred a po

Hodvábne hladké a mäkké vlasy s perfektným leskom
🤩
 
Na záver sa chceme poďakovať e-shopu elnino.sk za poskytnutie produktov na testovanie ♥
name

Katarína

Senior Beauty Content Creator and Editor

Som niečo, čo v slovenčine nedokážem korektne pomenovať – kozmetikoholička so zmyslom pre udržateľnosť? Uznávam, také slovo neexistuje, ale myslím, že ňou som. Vyžívam sa vo vrstvení kozmetiky, páči sa mi pocit, keď kozmetika robí to, čo od nej očakávam (a ešte aj niečo navyše). Deň si neviem predstaviť bez SPF a kyseliny azelaovej (lebo rozacea).

Zatvoriť