add-product

Všetky kozmetické produkty od jednej značky. Má to zmysel?

nazov
meno
Alžbeta
Kozmetický trh je plný najrôznejších značiek pochádzajúcich zo všetkých kútov sveta. Nájsť tú “svoju” preto nie je jednoduché, čo však robiť, keď ju konečne objavíme? Mali by sme si od nej zadovážiť všetky kozmetické produkty, ktoré používame, alebo je to hlúposť?
 
Iste ste sa neraz stretli s tvrdením, že ak nájdete značku, ktorá vám vyhovuje, nemali by ste jej produkty kombinovať s produktami od iných značiek. Jednoducho povedané - ak nájdete, čo vám vyhovuje, treba sa toho držať a už to nepustiť! Až taká dobrá rada to však nie je. Nie vždy totiž môže jednoliata paleta kozmetických výrobkov vašej pleti vyhovovať.

Ako to teda naozaj je? Má zmysel používať produkty len od jednej kozmetickej značky? Ktoré z tvrdení, s ktorými sa bežne stretávame, majú naozaj zmysel a ktorým by sme radšej veriť vôbec nemali?  
...

VÝHODY používania kozmetických produktov od jednej značky

Výhodou používania kozmetických výrobkov od jednej kozmetickej značky je, že kozmetické značky si dávajú záležať na tom, aby všetky ich výrobky navzájom dobre spolupracovali. Každá kozmetická značka totiž veľmi dobre vie, akým kombináciám zložiek sa v rámci vývoja kozmetických produktov treba určite vyhnúť. Pri vývoji konkrétnych produktových línií preto mimoriadne dbajú na to, aby spolu všetky zložky výrobkov pekne ladili.
 
TIP: Niektoré kombinácie zložiek kozmetiky naozaj nie sú najšťastnejšie. Ak napríklad použijete exfoliant s kyselinou glykolovou a sérum s retinolom v jednej rutine, výsledkom môže byť nepríjemné podráždenie pleti. 

NEVÝHODY používania kozmetických produktov od jednej značky

Jednou z nevýhod používania kozmetických produktov len od jednej značky je, že aj keď ich zložky vzájomne dobre spolupracujú, nie každý z jej produktov vám musí vyhovovať. Od tej istej značky napríklad môže vašej pokožke dokonale vyhovovať sérum, ale hydratačný krém bude pre váš typ pleti príliš hustý, čo môže byť príčinou zbytočných problémov. Každá pleť je skrátka jedinečná, preto nie je pravidlom, že ak jej sadne jeden výrobok, musí jej automaticky sadnúť aj celý sortiment konkrétnej značky. Myslite na to a nenúťte vašu pleť fokusovať sa na konkrétne výrobky. V opačnom prípade nebude šťastná, a verte, že vám to rozhodne dá aj patrične najavo.
 

Mýty o produktoch od rovnakej kozmetickej značky

So snahou kozmetických značiek maximalizovať zisk, sa spolu s kozmetickými produktami na trh tlačia aj mylné a zavádzajúce informácie. Často v nich počúvame, že ak chceme vidieť výsledky, musíme používať produkty od jednej kozmetickej značky. V opačnom prípade sa účinky jednotlivých produktov stratia, prípadne sa ich efekt výrazným spôsobom minimalizuje.

Nič z toho však nie je pravda.

Kombinácia produktov od rôznych značiek je tak nielen v poriadku, no v niektorých prípadoch je pre dosiahnutie viditeľných výsledkov doslova nevyhnutná. Ako to teda naozaj je?

Mýtus číslo #1: Väčšina značiek ponúka všetky produkty, ktoré naša pokožka potrebuje.

Kozmetické spoločnosti sa často špecializujú na jeden, prípadne viacero vlajkových produktov, pričom tým zvyšným venujú oveľa menej pozornosti. Často tak majú tendenciu prehliadať aj základné prvky starostlivosti o pleť. Tá istá značka tak môže ponúkať skvelé pleťové krémy, zároveň však môže predávať aj drsné tonery s obsahom jednoduchých alkoholov, ktoré dokážu spôsobiť nemalé poškodenia pleti. Veľmi dôležité je uvedomiť si, že len málo značiek ponúka produkty pre všetky typy, a to špeciálne, ak je vaša pleť problematická, citlivá či dokonca trpí niektorým z mnohých kožných problémov. Práve preto je celkom normálne, že produkt, ktorý vyhovuje vašej kamarátke, môže byť pre váš typ pleti absolútne nevhodný.

Napríklad The Ordinary má úžasné séra s jednoduchým zložením, ale ich minerálne SPF krémy nemajú príliš dobré hodnotenia. 
...

Mýtus číslo #2: Pre našu pokožku je bezpečnejšie používať produkty od jednej značky.

Neexistuje žiadny výskum, ktorý by dokazoval, že pokožka počas používania výrobkov od rôznych značiek trpí. V skutočnosti nie sú s používaním výrobkov od rôznych značiek spojené žiadne problémy. Jediné, na čom záleží je, aby boli výrobky vyrobené správne a bez obsahu dráždivých látok. Vaša pokožka tak bude nielen v bezpečí, ale bude tiež oveľa zdravšia, mladšia a krajšia, stačí len, ak si budete vyberať naozaj kvalitné kozmetické produkty.

Mýtus číslo #3: Ak nepoužívame všetky produkty od jednej značky, nikdy nedosiahneme maximálne výsledky.

Pokiaľ neustále používate produkty, ktoré sú vhodné a určené pre váš typ pleti, prípadne pre problém, ktorým vaša pokožka trpí, mali by byť pozitívne výsledky viditeľné. Nezabúdajte sa však držať reality a nemajte zbytočne prehnané očakávania. Žiadny produkt nebude zázračný a nezmaže vaše problémy behom jednej noci. Na tom sa nič nezmení ani v prípade, ak budú všetky vaše kozmetické produkty pochádzať od jednej značky.
 
V snahe dosiahnuť reálne a viditeľné výsledky je preto dobré riadiť sa najmä zdravým rozumom. Dosiahnuť ich totiž môžete len dlhodobým a dôsledným používaním produktov so správnym obsahom zloženia, nie s jednotným znením ich značky.
name

Alžbeta

Beauty Editor

Zanietená pisateľka, milovníčka dobrých kníh, vône rannej kávy, výhľadov z kopca a ticha, ktoré lieči. Obdivovateľka veľkoleposti neporušenej prírody a jej blahodarných zložiek, ktoré rada využíva aj v hraniciach beauty sveta. Očarenie nachádza najmä v tónoch prirodzenej ľudskej krásy, ktorú najradšej obdivuje v kombinácii s vnútorným dobrom.