add-product

TOP 10 najlepších produktov proti pigmentovým škvrnám

nazov
meno
Katarína

Pigmentové škvrny – postrach každého z nás, kto túži po bezchybnej pleti, no sem-tam ho postraší vyrážka, začína riešiť prvé známky starnutia pleti, lomcujú ním hormóny, prípadne si zabudne znova aplikovať SPF a strávi deň na priamom slnku. Pigmentácie sú zvyčajne vo forme škvŕn zo slnka, tmavých alebo stareckých škvŕn či v podobe pozápalových pigmentácií. Spôsobuje ich predovšetkým vystavenie pleti slnku, hormóny a/alebo starnutie pleti.

 Kým niektoré zložky proti pigmentovým škvrnám sú vo vyšších koncentráciách k dispozícii iba na predpis od dermatológa (benzoylperoxid a vyššie koncentrácie kyseliny azelaovej), väčšinu ingrediencií, ktoré tvoria zlatý štandard proti pigmentovým škvrnám, nájdete v bežne dostupných produktoch. Scrolujte a nájdite ten pravý produkt pre vás:

 • produkt
  1

  Pleťové sérum s kyselinou azelaovouGeek & Gorgeous Apad 20% Azelaic Acid Derivative Serum Geek&Gorgeous

  LaKrem skóre 100.0%

  Heureka Geek&Gorgeous

  Lacná alternatíva s vysokým percentom derivátu kyseliny azelaovej. Nová generácia derivátu kyseliny azelaovej na báze vody aPAD má podobné vlastnosti ako kyselina azelaová a je účinná proti začervenaniu, pigmentáciám, redukuje škvrny po akné, bojuje proti mastnote a bonusom séra je ľahká hydratácia. Základ tvorí klinicky overená zložka draselnej soli azeloyl diglycinátu. aPAD je vhodný na všetky typy pleti vrátane citlivej a jeho výhodami sú ľahká vodnatá konzistencia, žiadne dráždivé ingrediencie v zložení a výborný pomer cena verzus výkon.

  Viac o produkte
 • produkt
  2

  Esencia so slimačím mucínom a včelím jedomBenton Snail Bee High Content Essence Benton

  LaKrem skóre 100.0%

  Heureka Notino Vivantis YesStyle

  Kórejská esencia redukujúca pigmentové škvrny na botanickej báze. Základ okrem vody tvorí slimačí sekrét, bohatý na bielkoviny a vitamíny, ktorý pomáha vyhladzovať pleť a zlepšovať jej textúru. V kombinácii s 2 % včelím jedom, EGF, niacinamidom a ďalšími aktívnymi zložkami cieli na zmiernenie pigmentových škvŕn, starnutie, hydratáciu a posilnenie prirodzenej kožnej bariéry. Používatelia chvália jej zvlhčujúce, zjemňujúce a rozjasňujúce vlastnosti. Je vhodná pre všetky typy pleti vrátane citlivej, lebo neobsahuje dráždivé zložky.

  Viac o produkte
 • produkt
  3

  Nočný sérumAllies of Skin Mandelic Pigmentation Corrector Night Serum Allies of Skin

  Sephora.cz Beauty Bay

  Nočné sérum na báze kyselín, zosvetľujúcich zložiek a peptidov. Ľahká konzistencia sa rýchlo vstrebáva bez akýchkoľvek mastných a lepivých zvyškov. Obsahuje 11 % kyseliny mandľovej, mliečnej a salicylovej, niacinamid, bakuchiol, resveratrol a palmitoyl tripeptid-5. Zameriava sa na viacero nedokonalostí pleti – hlavne na pigmentácie, melazmu, veľké póry, pretrvávajúce vyrážky, nerovnomernú textúru pokožky a čierne bodky. Hoci ide o drahšiu voľbu, určite zaujme nadšencov starostlivosti o pleť, ktorí uvítajú aj elegantný smaragdový obal.

  Viac o produkte
 • produkt
  4

  Zosvetľujúci krém na pigmentové škvrny SPF 50+Bioderma Pigmentbio Daily Care SPF50+ Bioderma

  Heureka Notino DrMax.sk Pilulka

  Zosvetľujúci krém proti pigmentovým škvrnám s SPF 50+. Receptúra krému je nabitá inovatívnou zmesou zložiek, ktoré sa snažia bojovať proti nerovnomernému tónu pleti, tmavým a stareckým škvrnám. Zároveň poskytuje širokospektrálnu ochranu pred slnečným žiarením v podobe chemických a chemicko-fyzikálnych filtrov. V zložení figuruje derivát vitamínu C, vitamín E, extrakt z koreňa sladkého drievka, niacinamid či kyselina azelaová a salicylová, ktoré sa starajú o antioxidačné, zosvetľujúce účinky krému a niektoré aj o upokojenie pleti.

  Viac o produkte
 • produkt
  5

  Sérum s kyselinou azealovouPaula's Choice 10% Azelaic Acid Booster Paula′s Choice

  Niche Beauty

  Booster s 10 % kyselinou azelaovou a s rastlinnými rozjasňujúcimi zložkami. Zameriava sa na niekoľko nepoddajných kožných problémov hlavne vďaka zmesi kyseliny azelaovej a salicylovej a ďalším rozjasňujúcim a upokojujúcim zložkám pochádzajúcim z rastlín – extrakt zo sladkého drievka, alantoín a bisabolol. Ľahká bezolejová textúra sa rýchlo a bez zvyšku vstrebáva. Viditeľne po nej blednú pigmentové škvrny, spôsobené poškodením slnkom, začervenanie aj jazvy po akné. Ide o výbornú alternatívu pre ľudí citlivých na benzoylperoxid.

  Viac o produkte
 • produkt
  6

  Antiagingová nočná kúraThe INKEY List Tranexamic Acid Night Treatment The INKEY List

  Lookfantastic.com

  Nočná kúra s 2 % kyselinou tranexamovou. Ide o silnú rozjasňujúcu masku, ktorá pôsobí na zosvetlenie tmavých škvŕn a pigmentácií na povrchu pokožky. Je ideálna pre tých, ktorí majú škvrny a jazvy po akné. Kúra obsahuje aj derivát vitamínu C a extrakt z bobúľ acai, ktoré sú silným antioxidantom. Produkt sa predáva v nepriehľadnej fľaštičke s pumpičkou, ktorá udržiava receptúru stabilnú. Má rôsolovitú textúru, ktorá sa ľahko rozotiera a rýchlo sa vstrebáva. Je vhodná pre všetky typy pleti, pričom viditeľné výsledky sa prejavia po 2-3 mesiacoch.

  Viac o produkte
 • produkt
  7

  Zosvetľujúce pleťové sérum s vitamínom C a kyselinou glykolovouMurad Vita-C Glycolic Brightening Serum Murad

  Lookfantastic.com

  Zosvetľujúce pleťové sérum s vitamínom C a kyselinou glykolovou. Toto duo je na pleti veľmi produktívne – kyselina glykolová vyčistí póry od odumretých buniek a tým vytvorí „cestu“ pre vitamín C, ktorý je vďaka nej efektívnejší. Používatelia kladne hodnotia zosvetlenie pigmentových škvŕn, vyrovnanie farebného tónu pleti, hojenie jaziev po akné, a ľahkú textúru, ktorá sa dobre kombinuje s inými produktmi. Mínusom je nižšia koncentrácia vitamínu C a vyššia cena, napriek tomu poskytuje viditeľné výsledky a spája v sebe dva separátne produkty.

  Viac o produkte
 • produkt
  8

  TIA'M Vita B3 source TIA'M

  Kórejské sérum s 10 % niacinamidom a 2 % arbutínom. Má vcelku minimalistické zloženie, ktoré neobsahuje dráždivé zložky, no dve hlavné zložky pomáhajú zosvetliť pigmentové škvrny, zabraňujú produkcii melanínu a bojujú proti tvorbe nových pigmentových škvŕn. Niacinamid má vplyv aj na zníženie nadmernej produkcie mazu a elimináciu vyrážok. Sérum navyše obsahuje hydratačnú sodnú formu kyseliny hyalurónovej, upokojujúci alantoín a soľnú formu jednej z hlavných zložiek sladkého drievka, ktorá má aj protizápalové vlastnosti.

  Viac o produkte
 • produkt
  9

  Sérum na tvárNIOD RE: Pigment NIOD

  Heureka Lookfantastic.com Beauty Bay

  Sérum obsahujúce peptidovú technológiu a moderné biotechnológie proti hyperpigmentáciám. Nabité aktívnymi zložkami, ultraľahké a zvláčňujúce riešenie v podobe séra je formulované na báze fermentovaného extraktu z huby šitake, ktorá cieli na tmavé škvrny s viditeľnými výsledkami (vraj) za menej ako týždeň. Ďalšie zosvetľujúce zložky sú nemenej zaujímavé – derivát kyseliny azelaovej, tetrapeptid-30, oligopeptid-68 či kyselina diglukozyl galská, ktorá je účinnejšia ako kyselina kójová vo viditeľnom rozjasnení. Pokožka je po ňom vláčna a žiarivá.

  Viac o produkte
 • produkt
  10

  Pleťové sérum s kyselinou azelaovouFacetheory Azeclear Azelaic Acid Serum A15 Facetheory

  Sérum s vysokým podielom 15 % kyseliny azelaovej. Výnimočný produkt s čistou kyselinou azelaovou v intenzívnej koncentrácii, ktorá je superstar v zosvetľovaní pigmentových škvŕn, ale redukuje aj začervenanie (spôsobené napríklad rozaceou). V zložení figurujú antioxidačné a upokojujúce zložky – koloidné ovsené vločky, extrakt z listov zeleného čaju, listová šťava z Aloe vera a výživný glycerín. Ide skôr o hladkú emulziu ako sérum, no dobre sa vrství v rutine a dokáže nahradiť aj hydratačný krém. A ešte jedno plus – používa ho Caroline Hirons.

  Viac o produkte

Čo treba hľadať v produktoch proti pigmentovým škvrnám?


Ak sa uprednostníte lokálnu liečbu pigmentových škvŕn pred rôznymi kozmetickými procedúrami a terapiami, najprv zistite, aký druh problému s pigmentáciou potrebujete riešiť, a potom sa riaďte tromi pravidlami:

1. Zamerajte sa na aktívne zložky, nie na receptúru produktu

 Inými slovami, je jedno, či si na tvár nanesiete sérum, emulziu či krém – tajomstvo úspechu tkvie v účinných látkach, ktoré obsahuje.

Najlepšie zložky proti pigmentovým škvrnám:
 • Vitamín C 
 • Kyselina azelaová 
 • Hydrochinón 
 • Kyselina kójová
 • Retinoidy
 • Extrakt zo sladkého drievka 
 • Niacinamid 
 • N-acetylglukozamín 
 • Arbutín 
2. Vyberajte si produkty s viacerými aktívnymi látkami

Rovnako sú dobrou voľbou receptúry, ktoré kombinujú viacero rozjasňujúcich zložiek, pretože každá zo zložiek funguje trochu iným spôsobom, aby nakoniec priniesla čo najlepší zosvetľujúci účinok.

3. Buďte trpezliví

Pigmentové škvrny sú beh na dlhé trate... Určite dajte vášmu produktu šancu a používajte ho pravidelne dlhší čas.

4. Bez SPF to nejde

A najdôležitejší preventívny bod proti pigmentovým škvrnám – vždy na deň používajte SPF! Naše najobľúbenejšie nájdete v tomto topliste.

name

Katarína

Beauty Content Creator and Editor

Som jazyková redaktorka s vášňou pre písanie. Milujem sychravé dni s čajom v ruke – to je moje najplodnejšie tvorivé obdobie. Som niečo, čo v slovenčine nedokážem korektne pomenovať – kozmetikoholička so zmyslom pre udržateľnosť? Uznávam, také slovo neexistuje, ale myslím, že ňou som. Vyžívam sa vo vrstvení kozmetiky, páči sa mi pocit, keď kozmetika robí to, čo od nej očakávam (a ešte aj niečo navyše). Deň si neviem predstaviť bez SPF a kyseliny azelaovej (lebo rozacea).