add-product

TOP 7 produktov od The Ordinary na akné

nazov
meno
Gabriela

Akné dokáže potrápiť zrejme každého z nás. Aj keď sme mali to šťastie, a nemuseli s ním bojovať počas puberty, to ešte neznamená, že sa nemôže na našej pleti objaviť neskôr v dospelosti. Príčiny vzniku pritom môžu byť rôzne. Dôležité je však zvoliť si tie správne produkty, ktoré nám pomôžu v starostlivosti o aknóznu pleť.

Prinášame vám preto zoznam najlepších produktov od značky The Ordinary, ktoré aj napriek cenovej dostupnosti, prinášajú prostredníctvom vysoko efektívnych látok pozoruhodné výsledky.
 

 • produkt
  1

  Pleťové sérum s niacinamidom a zinkomThe Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% The Ordinary

  LaKrem skóre 96.2%

  Heureka Vivantis Lookfantastic.com Sephora.cz Beauty Bay

  Sérum s účinnou látkou niacínamid (vitamín B3) patrí medzi najobľúbenejšie produkty v starostlivosti o mastnú a aknóznu pleť a zároveň je bestsellerom značky. Medzi jeho mnohé účinky patrí minimalizácia rozšírených pórov, redukcia kožného mazu, zjednotenie tónu pleti, posilnenie kožnej bariéry, hydratácia či vyhladenie jemných vrások. Zinok, ktorý je v produkte zastúpený v menšom množstve, vďaka svojim antioxidačným účinkom napomáha pri liečbe akné tak, že podráždené miesta upokojuje a tiež vyrovnáva produkciu kožného mazu.

  Viac o produkte
 • produkt
  2

  Skvalán 100% čistého rastlinného pôvoduThe Ordinary 100% Plant-Derived Squalane The Ordinary

  LaKrem skóre 100.0%

  Heureka Lookfantastic.com Sephora.cz Beauty Bay

  Aj napriek mylnému presvedčeniu, že mastná pleť nepotrebuje hydratáciu, nie je tomu v skutočnosti tak. Len vyživená a zdravá pokožka dokáže správne fungovať a hojiť poškodenia na pleti, akým je akné. Skvalán je látka prirodzene sa nachádzajúca v našej pleti, takže o jej účinkoch niet pochýb. Jej úlohou je postarať sa o regeneráciou kožných buniek a tak zabezpečiť mladistvý vzhľad. Toto olejové sérum pleť upokojuje, zvlhčuje a posilňuje, pričom neupcháva póry.

  Viac o produkte
 • produkt
  3

  Bahenná maska s kyselinou salicylovou a rastlinným uhlímThe Ordinary Salicylic Acid 2% Masque The Ordinary

  LaKrem skóre 95.0%

  Heureka Vivantis Lookfantastic.com Beauty Bay

  Maska s kyselinou salicylovou (BHA kyselina), ktorá je funguje ako vysoko efektívny chemický exfoliant. Účinne preniká do pokožky, odbúrava prebytočný maz a olej z pleti a tým čistí upchaté póry a čierne bodky. Vyznačuje sa aj protizápalovou vlastnosťou, čím zmierňuje zápal a podráždenie. Skvalán, íl a drevené uhlie, taktiež obsiahnuté v produkte, zanechávajú pleť po použití sviežu, hladkú a žiarivo čistú.

  Viac o produkte
 • produkt
  4

  Exfoliant s AHA kyselinami a BHA kyselinouThe Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution The Ordinary

  LaKrem skóre 96.7%

  Heureka Lookfantastic.com Sephora.cz Beauty Bay

  Kombinované sérum s obsahom AHA a BHA kyselín efektne pleť exfoliuje a zaručuje výsledky na počkanie. AHA kyseliny odstraňujú odumretú vrchnú časť kože, vďaka čomu je pleť v priebehu pár minút rozjasnená, zjednotenejšia a schopná rýchlejšej obnovy buniek. BHA kyselina vo forme kyseliny salicylovej zas čistí póry do hĺbky. Okrem toho obsahuje prísady ako tasmánske korenie a extrakt z mrkvy, ktoré pomáhajú zmierňovať iritáciu po pílingu. Kvôli vyššej koncentrácii kyselín je vhodný pre skúsenejších používateľov exfoliačných kyselín.

  Viac o produkte
 • produkt
  5

  Tonikum s kyselinou glykolovouThe Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution The Ordinary

  LaKrem skóre 93.3%

  Heureka Lookfantastic.com Sephora.cz Beauty Bay

  Tonikum s obsahom kyseliny glykolovej (AHA kyselina) pleť jemne zbavuje vrchnej vrstvy pokožky, aby odstránil odumreté kožné bunky. Zloženie doplnené o tasmánske korenie, aloe vera a ženšen, zasa pleť upokoja a zaručia rozjasnený a zjednotený vzhľad. O hydratáciu sa následne postará glycerín, ktorý je tiež obsiahnutý v produkte. Kvôli vysokému obsahu ružovej vody však nepredstavuje vhodné riešenie pre citlivú pleť.

  Viac o produkte
 • produkt
  6

  Pleťové sérum s retinolomThe Ordinary Retinol 0.2% in Squalane The Ordinary

  Heureka Lookfantastic.com Beauty Bay

  Retinol (vitamín A) je známy predovšetkým ako riešenie v boji s prejavmi starnutia. Avšak skvelé účinky nadobúda aj pri aknóznej pleti, keďže urýchľuje premenu buniek a redukuje produkciu kožného mazu. Dokáže tiež vyriešiť problémy s hyperpigmentáciou, zjednotením tónu pleti. Používanie retinolu môže spočiatku spôsobiť podráždenie ako odlupovanie či začervenanie pokožky, preto sa odporúča začať s produktom s nižšou koncentráciou tejto látky, akým je napr. toto sérum.

  Viac o produkte
 • produkt
  7

  Rozjasňujúci gélový krém s kyselinou azealovouThe Ordinary Azelaic Acid Suspension 10% The Ordinary

  LaKrem skóre 60.0%

  Heureka Lookfantastic.com Sephora.cz Beauty Bay

  Gélové sérum s kyselinou azelaovou, telu vlastnou látkou, ktorá je v zdravej pleti produkovaná kvasinkami. Má výborné antioxidačné účinky, aktívne vyrovnáva tón pleti, zlepšuje štruktúru pokožky a znižuje výskyt nedostatkov. Navyše, na rozdiel od mnohých kyselín, nespôsobuje podráždenie, ale naopak, zmierňuje ho. Zloženie doplnené o silikóny však môže póry zbytočne upchávať a pri vrstvení produktov môže dôjsť k ich žmoleniu.

  Viac o produkte


Na záver len pripomíname, že dôležitú úlohu v starostlivosti o každú, nielen aknóznu, pleť zohráva produkt s SPF faktorom, ktorý by mal spolu s dôkladným čistením a hydratáciou pleti tvoriť základ vašej každodennej rutiny. Veríme, že aj vďaka týmto tipom sa vám čo najskôr podarí zvíťaziť nad akné a vaša pleť sa vám odmení v podobe zdravej pokožky.
 

name

Gabriela

Content Editor

Vyznávačka životnej filozofie hygge. Milovníčka módy, literatúry a jogy. Veľa času trávi na cestách, preto v kozmetike uprednostňuje minimalizmus, pričom dôraz kladie aj na multifunkčnosť produktov. Zbožňuje pocit zdravej, vyživenej a žiarivej pleti.