Azelaic Acid

V našej databáze sa nachádza 39 produktov s touto zložkou.

Známe aj ako:

  • Kyselina azealová

Funkcia:

  • Anti-akné - redukújú počet vyrážok a bránia ich vzniku
  • Upokojujúce zložky - pomáhajú upokojiť podráždenú pokožku
  • Pufračné zložky - udržiavajú správnu rovnováhu kyslosti/zásaditosti produktu

Škodlivosť EWG:

Nízke riziko

Vhodné:

Citlivá pleť

Popis zložky:

Čo to je: Kyselina azelaová nie je AHA ani BHA kyselina, ale ich vzdialená príbuzná. Ide o antioxidant a antiakné zložku, ktorá má výborné výsledky v redukcii tmavých škvŕn. Existuje aj derivát kyseliny azelaovej – potassium azeloyl diglycinate. Má všetky dobré vlastnosti kyseliny azelaovej a navyše je veľmi dobre rozpustný vo vode, takže ho možno použiť aj v kozmeticky elegantnejších konzistenciách. Kyselina azelaová má ťažšiu rozpustnosť, čo sťažuje jej kozmeticky elegantné a všestranné použitie.

Čo robí: Je známa svojou schopnosťou redukovať začervenanú pokožku a hrbolčeky na nej. Výskum dokázal, že dokáže výrazne zjemniť vzhľad pigmentových škvŕn, jaziev po akné a iných sfarbení pokožky. Je často používaná na liečbu akné a rozacey, ideálne v koncentráciách od 10 – 20 %. Má teda protizápalové aj antibakteriálne účinky. Výdaj krémov s vyššou koncentráciou (viac ako 10%) je na Slovensku viazaný na lekársky predpis – napr. Skinoren (20%) alebo Finacea (15%).

Vedľajšie účinky: mravčenie na koži v mieste aplikácie, pálenie, suchosť, začervenanie pokožky

Pre koho je vhodný: Je ideálna pre ľudí s citlivou pleťou so sklonom k začervenaniu, pre tých, ktorých trápi akné alebo rozacea, prípadne sa chcú zbaviť pigmentových škvŕn alebo jaziev.