Bakuchiol

V na┼íej datab├íze sa nach├ídza 82 produktov s touto zlo┼żkou.

Funkcia:

  • Antioxidanty - br├ínia pred─Źasn├ęmu starnutiu a zvy┼íuj├║ odolnos┼ą pleti
  • Antibakteri├ílne/Antimikrobi├ílne zlo┼żky - reguluj├║ vznik bakt├ęri├ş a br├ínia ich premno┼żeniu
  • Zvl├í─Ź┼łova─Źe/Emolienty - zm├Ąk─Źuj├║ a zvl├í─Ź┼łuj├║ poko┼żku
  • Podpora komunik├ície buniek - dok├í┼żu prik├íza┼ą bunk├ím, aby sa spr├ívali ako nov├ę a zdrav├ę bunky

┼ákodlivos┼ą EWG:

N├şzke riziko

Popis zlo┼żky:

─îo to je a ─Źo rob├ş: Ide o zlo┼żku, ktor├í je ─Źasto porovn├ívan├í s retinolom (no nie je tak dobre presk├║man├í). Bakuchiol je pr├şrodn├Ż antioxidant a zlo┼żka proti starnutiu, ktor├í sa nach├ídza v semen├ích a listoch rastliny Psoralea corylifolia, tie┼ż zn├ímej ako babchi. ┼át├║die (aj na ─żudskej ko┼żi) uk├ízali, ┼że bakuchiol m├í schopnos┼ą obnovy poko┼żky, zlep┼íenie vzh─żadu vr├ísok, ako aj ├║─Źinok na rozjasnenie matnej pleti. M├í tie┼ż upokojuj├║ci ├║─Źinok a hlavnou v├Żhodou bakuchiolu je men┼íia dr├í┼żdivos┼ą a senzibilita na rozdiel od retinolov├Żch produktov.

Ved─żaj┼íie ├║─Źinky: Pri s├║─Źasnom pou┼żit├ş a koncentr├íci├ích sa pova┼żuje za bezpe─Źn├Ż, no e┼íte je potrebn├Ż ─Ćal┼í├ş v├Żskum, aby sme plne pochopili jeho v├Żhody a bezpe─Źnostn├Ż profil.

Pre koho je vhodn├Ż: M├┤┼że fungova┼ą ako veg├ínska alternat├şva k retinolu, pr├şpadne ho m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą ako n├íhradu retinoidov, ak ste tehotn├í alebo doj─Ź├şte. Z├írove┼ł je ide├ílny pre such├║ a zrel├║ ple┼ą, preto┼że podporuje produkciu kolag├ęnu a zlep┼íuje pru┼żnos┼ą poko┼żky.