Dimethicone

V našej databáze sa nachádza 3627 produktov s touto zložkou.

Známe aj ako:

  • Dimetikón

Funkcia:

  • Zvláčňovače/Emolienty - zmäkčujú a zvláčňujú pokožku
  • Okluzanty/Udržiavače - udržiavajú vlahu v pokožke

Škodlivosť EWG:

Stredné riziko

Popis zložky:

Čo to je: Dimetikón je najbežnejší silikón zo všetkých. Používa sa nielen v produktoch starostlivosti o pleť, ale aj o telo či vlasy.

Čo robí: Zlepšuje textúru kozmetických produktov, pomáha predchádzať strate vlhkosti z pokožky a tým zvyšuje účinnosť produktu. Výsledkom je hladké a rovnomerné nanesenie produktu na pokožku a kyprý a hydratovaný vzhľad pokožky. Dimetikón nepreniká do pokožky, ale „sedí“ na jej povrchu, vypĺňa jemné linky a vrásky, preto je obľúbenou zložkou v primeroch a zlepšuje aplikáciu mejkapu. Zároveň kontroluje lesk pri mastnej pleti.

Vedľajšie účinky: Existuje veľa dezinformácií o tom, že dimetikón upcháva póry a zhoršuje stav akné, čo nie je pravda. Ak sa produkt s dimetikónom použije nesprávne – napríklad po cvičení alebo po silnom potení nie je z pokožky správne vyčistený – môže spôsobiť preťaženie na pleti a upchávanie pórov. Treba si teda ustriehnuť režim starostlivosti o pleť ako celok.

Pre koho je vhodný: Je vhodný pre všetky typy pleti, no nie je vhodný pre tých, ktorí naň majú zistenú alergiu (hoci sa zistilo, že dimetikón má príliš veľkú molekulu na to, aby prenikol do pokožky a vyvolal alergiu alebo podráždenie).