Ficus Carica Fruit Extract

V našej databáze sa nachádza 109 produktov s touto zložkou.

Známe aj ako:

  • Extrakt z plodov figovníka obyčajného
  • Extrakt z plodov figovníka obyčajného

Funkcia:

  • Zvláčňovače/Emolienty - zmäkčujú a zvláčňujú pokožku
  • Zvlhčovače/Humektanty - zadržiavajú a uchovávajú vlhkosť v pokožke a vo vlasoch

Škodlivosť EWG:

Nízke riziko

Popis zložky:

Čo to je a čo robí: Latinský názov Ficus carica pomenúva figu, ovocie, ktoré sa ukazuje ako celkom fascinujúca zložka pre pokožku. Je bohatým zdrojom antioxidantov známych ako fenolové zlúčeniny, ktoré prispievajú k bohatej, často tmavej farbe šupky fíg a ovocia vnútri. Okrem antioxidačných účinkov sa ukázalo, že zvyšuje hydratáciu pokožky tým, že zabraňuje strate vody z najvrchnejších vrstiev pokožky. Môže tiež viditeľne zlepšiť farbu pleti pôsobením enzýmu v koži. Zároveň pomáha redukovať príznaky nepríjemne suchej a napnutej pokožky vrátane poškodenej, náchylnej na začervenanie. 

Vedľajšie účinky: Pozor – figa obsahuje skupinu prirodzene sa vyskytujúcich zlúčenín známych ako psoraleny. Tie môžu spôsobiť, že pokožka bude citlivejšia na vystavenie slnku. Listy, koreň a šťava z fíg obsahujú najvyššiu koncentráciu psoralenov, preto sa v starostlivosti o pleť zvyčajne používa len ovocná časť, ktorá obsahuje podstatne nižšie hladiny týchto zlúčenín.

Pre koho je vhodný: Na základe účinkov extraktu z plodov fíg je zrejmé, že sú výbornou zložkou pre suchú, citlivú a dehydrovanú pleť a pre tých, ktorých trápia farebné nedokonalosti na pleti.