Glyceryl Stearate

V našej databáze sa nachádza 2595 produktov s touto zložkou.

Funkcia:

  • Zvláčňovače/Emolienty - zmäkčujú a zvláčňujú pokožku
  • Emulgátory - pomáha nemiešateľným kvapalinám vytvoriť roztok

Škodlivosť EWG:

Nízke riziko

Popis zložky:

Čo to je a čo robí: Glycerylstearát je zmesou častí glycerínu a kyseliny stearovej. Aj keď sa prirodzene nachádza v ľudskom tele a môže pochádzať zo zvierat, väčšina glycerylstearátu používaného v kozmetike je rastlinného pôvodu (napríklad z olivového oleja alebo kokosu) alebo sa vyrába synteticky. Vo svojej surovej forme je to biela alebo krémovo sfarbená voskovitá tuhá látka.

Glycerylstearát funguje ako zmäkčovadlo, povrchovo aktívna látka a emulgátor v produktoch starostlivosti o pleť. Jeho emulgačné vlastnosti sú veľmi všestranné, vďaka čomu je cenným a jemným doplnkom k niekoľkým typom emulzií – dokáže totiž zmiešať vodu a olej –, a pomáha podporovať výhody zložiek vyživujúcich pokožku, ako sú ceramidy a mastné kyseliny. Jeho hydratačné vlastnosti pomáhajú pokožke vyzerať a pôsobiť jemnejšie a hladšie. Vytvára tiež bariéru na pokožke, čím pomáha predchádzať strate vody. Okrem toho sa glycerylstearát používa ako potravinová prísada.

Vedľajšie účinky: Glycerylstearát je bezpečný na používanie v kozmetike v koncentrácií 1 až 10 %. Štúdie tiež ukázali, že nie je senzibilizujúci.