Hyaluronic Acid

V našej databáze sa nachádza 444 produktov s touto zložkou.

Známe aj ako:

  • Kyselina hyalurónová

Funkcia:

  • Pleti identické zložky - prirodzene sa nachádzajú v pleti alebo napodobňujú správanie zložiek v pleti
  • Zvlhčovače/Humektanty - zadržiavajú a uchovávajú vlhkosť v pokožke a vo vlasoch

Škodlivosť EWG:

Nízke riziko

Vhodné:

Suchá pleť
Citlivá pleť

Popis zložky:

Čo to je a čo robí: Nachádza sa v našej koži prirodzene a správa sa ako špongia – dokáže zadržať až 1 000-násobok svojej vlastnej hmotnosti vo vode, čo z nej robí optimálnu hydratačnú zložku pre všetky typy pleti. Má rôzne veľkosti molekúl (s vysokou či nízkou molekulovou hmotnosťou) a okrem toho, že zvyšuje obsah vlhkosti v pokožke, dokáže ju aj upokojiť a poskytuje jej antioxidačnú ochranu.

Vedľajšie účinky: Buďte opatrní pri používaní ultranízkych molekulových hmotností kyseliny hyalurónovej, ktoré v rámci štúdie vykazovali určitú zápalovú aktivitu. Nie je to však zatiaľ jednoznačný argument proti ich používaniu.

Pre koho je vhodná: Bežne dostupné typy a veľkosti kyseliny hyalurónovej sú veľmi dobrou kozmetickou ingredienciou pre akýkoľvek typ pleti, ktorá potrebuje zlepšiť schopnosť zostať hydratovaná. Zároveň môže viditeľne redukovať hĺbku vrások, drsný povrch pokožky a posilniť jej ochrannú bariéru, takže poteší ľudí so zrelou pleťou aj tých, ktorí myslia na prevenciu proti vráskam.