add-product

RECENZIA: Nákup na YesStyle od A po Z

nazov
meno
Katarína
Kórejská kozmetika, neraz zabalená v živých farbách a zdobená kreslenými postavičkami, hoci väčšinou v prekvapivo elegantných baleniach, sa zmocnila sveta krásy útokom.

Momentálne je populárna po celom svete hlavne vďaka cenovej dostupnosti (pričom vyvracia mylnú predstavu ľudí, že lacné výrobky sú nekvalitné), použitým prírodným zložkám a rozmanitosti produktov od prvého kroku rutiny až po posledný, aby bola výsledkom zdravá pokožka.

Zvesti o skvelých benefitoch kórejskej kozmetiky prenikli aj na Slovensko, čo zvýšilo dopyt po nej a vznikli mnohé špecializované slovenské e-shopy. My sa však pristavíme pri „mekke“ kórejských e-shopov, ktorá ponúka jednu z najširších škál produktov a značiek z celej Ázie – YesStyle. Tento e-shop si získal priaznivcov aj na Slovensku a my sme pre vás na základe osobnej skúsenosti zhrnuli všetky potrebné informácie, ako objednávka cezeň prebieha – od momentu, keď sme si naplnili nákupný košík, cez sledovanie jeho púte z východu na západ až po radostné rozbaľovanie. Jednoducho od A po Z.

Základné informácie o YesStyle

Webová stránka www.yesstyle.com bola uvedená na trh v júli 2006, pričom nadviazala na úspech osvedčenej platformy YesAsia a diverzifikovala produkty v oblasti krásy, módy a životného štýlu na vyššiu úroveň. YesStyle je hongkonský e-shop, ktorý sa pýši širokým výberom výrobkov a prémiových značiek z celej Ázie. Okrem kozmetiky ponúka aj módu pre ženy, mužov a deti, bytové doplnky, dekorácie, hračky, doplnky životného štýlu, outdoorové vybavenie, cestovné či chovateľské potreby atď. Svoj podnikateľský rast a popularitu deklaruje tým, že „zákazníci sú na prvom mieste“.

YesStyle dodáva do viacerých európskych krajín vrátane Slovenska, ďalej do USA, Kanady a tiež do mnohých krajín v Ázii či v Austrálii. Výnimkou je Afrika. Všetky objednávky sú spracúvané a odosielané z centrálneho skladu v Hongkongu.
 

Yesstyle.com

Môj nákup na YesStyle – dlhá cesta k vysnívaným ázijským produktom

Z YesStyle si objednávam produkty už približne 2 roky. Lákadlom sú predovšetkým nízke ceny alebo, lepšie povedané, nižšie ceny, než aké nájdete v slovenským či českých e-shopoch s ázijskou kozmetikou. Uznávam, to čakanie je väčšinou nekonečné, no v balíčku si za cenu jedného kórejského očného krému zo slovenského e-shopu, nájdem 3 produkty (vrátane toho očného krému ☺) z YesStyle (áno, všetko som si zodpovedne prerátala). Takže to stojí za to, hoci trpezlivosť ani zďaleka nie je moja cnosť... Ak vás zaujíma, ako prebiehal môj nákup cez YesStyle, aké sú úskalia a benefity tejto platformy, určite čítajte ďalej:
 1. Kedy bola vytvorená objednávka?

Posledné dve objednávky som robila 12. decembra a 18. decembra 2020. Obe boli v hodnote do 50 eur. Ak sa čudujete, prečo dve objednávky s odstupom šiestich dní, odpoveď znie – som nerozhodná a váhavá + blížili sa Vianoce, tak som si spravila dvojnásobnú radosť (aj za cenu dvoch zbytočných poštovných).
 1. Aké vysoké bolo poštovné?

Kedysi bolo poštovné pri nákupe nad 35 dolárov (približne 30 eur) zdarma, pričom balíčky prišli približne po mesiaci. Aktuálna pandemická situácia však spôsobila, že si môžete vybrať z týchto variantov:
 • urýchlené (prémiové) dodanie (8 – 22 dní) – poštovné 22,25 €
 • štandardné dodanie (15 – 40 dní)
  •  pri nákupe nad 100 € – poštovné zadarmo
  •  pri nákupe medzi 50 € a 100 € – poštovné 6,23 €
  •  pri nákupe pod 50 € – poštovné 8,90 €
 1. Má YesStyle nejakú ponuku zliav a benefitov?

Áno, na YesStyle môžete použiť zľavové kódy, ktoré ponúkajú mnohí influenceri (aj tí slovenskí), prípadne ich nájdete na Instagrame YesStyle v komentároch či na Facebooku v skupine YesStyle Friend Codes & Product Reviews.

Zvyčajne ide o zľavy od 2 – 15 %. Mne sa vždy pošťastí vyskladať zľavu minimálne 10 % (môžete totiž využiť až dva zľavové kupóny), ba dokonca v prípade oboch mojich decembrových objednávok bola zľava taká vysoká, že pokryla sumu poštovného (juchú).

Ďalej máva YesStyle rôzne príležitostné a sezónne zľavy, ktoré fungujú takmer nepretržite (momentálne majú februárovú zľavu 10 % pri objednávke nad 30 €).

Pri objednávke si viete uplatniť aj množstvové zľavy, napríklad pri kúpe 2 rovnakých produktov zľavu 2 %, pri kúpe 4 zľavu 5 % a pri kúpe 10 zľavu 12 % navyše, takže spolu s ňou môžete využiť aj kódové alebo sezónne zľavy– je to len na vás. Uvažujte, bilancujte, kombinujte.

Keďže som registrovaným zákazníkom, patrím do Elite Club Yesstyle, v ktorom zbieram body (aktuálne získavam za 1 dolár, ktorý miniem v rámci objednávky, 3 YesStyle body). Momentálne som na úrovni bronzového člena, vďaka čomu si môžem uplatniť 15 % zľavu na ďalší nákup. Klub má 4 úrovne (riadny, bronzový, strieborný a zlatý člen) a každá má iné benefity.
 1. Viem si sledovať svoju zásielku?

Áno, ak ste zaregistrovaní, prihláste sa do svojho YesStyle účtu a v sekcii „Order Tracking“ kliknite na „Member Order“ (pozri obrázok 1), kde môžete sledovať svoj balíček od prijatia údajov o zásielke až po doručenie vďaka sledovaciemu číslu (pozri obrázky 2, 3 a 4). Ak nie ste zaregistrovaní, kliknite na „Guest Order“ a vpíšte do formulára e-mailovú adresu a číslo objednávky, ktoré máte v potvrdzovacom maile.

Mňa celkom prekvapilo, že po prílete zásielky zo Spojeného kráľovstva (kde je medzipristátie všetkých zásielok do Európy) na Slovensko bola zásielka opäť poslaná do Spojeného kráľovstva. Táto situácia nastala v prípade oboch objednávok, prvá (ktorú vidíte na obrázku) už bola doručená, na ďalšiu ešte čakám.
 
Obr. 1: Sledovanie objednávky
 
Obr. 2: V sekcii „Order Details“ nájdete zhrnutie objednávky a odkaz so sledovacím číslom
 
Obr. 3: Na časovej priamke nájdete všetky potrebné informácie o zásielke od jej prijatia až po dodanie
 
 1. Koľko trvá dodanie produktov z YesStyle? Zmenila niečo pandemická situácia?
Zvyčajne je zásielka doručená po vyše mesiaci, aktuálna pandemická situácia však spôsobila problémy s dopravou. Na stránke sa uvádza, že pri preprave na územie Spojeného kráľovstva a ďalej na územie štátov EÚ môže dôjsť k oneskoreniu dodania v dôsledku výluky leteckých spoločností, ktoré nelietajú do týchto oblastí pravidelne. Doprava teda môže trvať ešte o 1 – 2 týždne dlhšie v prípade prémiových zásielok a o 2 – 4 týždne v prípade štandardných zásielok. Ja som nepostrehla až také výrazné omeškanie. Moja posledná objednávka za mnou dofrčala 27. januára 2021 (celá cesta až ku mne jej trvala presne 47 dní).
 1. Tovar príde kuriérom alebo poštou?
Tovar z YesStyle doručuje Slovenská pošta. Zvyčajne si v schránke nájdete žltý lístok a s ním si balík preberiete na uvedenej pobočke pošty.
 1. Ako je zabalený?
Kozmetika sa nachádza v pevnej škatuli. Výplň tvorí bublinková fólia (zbohom ekológia), čím sa zabraňuje poškodeniu produktov. Navrchu sa nachádzala faktúra a papier so zložením všetkých objednaných produktov v angličtine (a v jazyku, ktorý sa nápadne podobá na zmes rôznych slovanských jazykov). Toto hodnotím veľmi pozitívne, lebo kórejskému písmu a jazyku rozumie málokto, takže z obalu konkrétneho produktu si zloženie nedešifrujete.

Pozitívom je, že v balíčku bývajú často aj vzorky rôznych produktov, no do môjho prvého predvianočného sa asi žiadne nezmestili ☹. Uvidíme, či ma nejaké potešia v tom druhom.
 1. Prečo sú niektoré balíčky zadržané a vyžaduje sa zaplatenie cla?
Ja zatiaľ nemám skúsenosť s preclením objednávky z YesStyle, pretože najvyššia hodnota objednávky, ktorú som v minulosti robila, bola 84 eur. Clo sa platí pri balíkoch v celkovej sume nad 150 €. Väčšinou ide o 3 – 11 % z hodnoty tovaru.

YesStyle však refunduje colné poplatky, ktoré vzniknú pri všetkých objednávkach do 1 000 dolárov alebo do ekvivalentnej sumy v iných menách, pre slovenských zákazníkov to znamená refundáciu približne do 832 eur. Žiadosť o vrátanie s platným potvrdením o platbe musíte odoslať spoločnosti YesStyle do 30 dní od dátumu prebratia balíčka, pričom na webe majú presný postup, ako na to, plus formulár na vrátenie cla v sekcii „Customs & Tax“. Vrátené peniaze z cla vám pripíšu na váš YesStyle účet a vy si za ne môžete spraviť radosť pri ďalšej objednávke.

Naozaj sa oplatí nakupovať z YesStyle?

Ak mám na záver zhodnotiť nákup z YesStyle – pozitíva z môjho pohľadu prevyšujú negatíva... Hoci nie som veľmi trpezlivá, viem, že môžem ušetriť aj niekoľko desiatok eur, takže mi to čakanie stojí za to. 

Ak by som mala zhrnúť všetky pozitíva a negatíva objednávania cez YesStyle, moja bilancia by vyzerala takto:

Plusy nakupovania na Yesstyle

 • ak zásielku nedostanete v predpokladanom čase dodania, odošlú ju znova bez manipulačných a prepravných poplatkov
 • ak nie ste s tovarom spokojní, môžete ho do 14 dní poslať späť
 • platby za vrátený tovar vracajú v rámci kreditu na účet YesStyle, ktorý môžete využiť pri ďalšom nákupe
 • rovnako vám môžu vrátiť clo, ak si o to požiadate, pričom sumu cla vám pripíšu na účet YesStyle
 • v balíčku si obvykle nájdete niekoľko vzoriek produktov
 • pomer cena verzus kvalita výrobkov je výborný
 • YesStyle sa zaväzuje, že je autorizovaným predajcom jednotlivých značiek (čo dokazuje ich pravosť)
 • v rámci balíčka je aj papier so zložením jednotlivých produktov, ktoré ste si objednali, v angličtine (a možno sa pokúsia aj o preklad do slovenčiny, ale zrejme neúspešný ☺)
 • balíček môžete sledovať od prijatia objednávky až po jej doručenie na Slovensko – zákazníka informujú prostredníctvom veľmi prehľadnej časovej osi
 • poskytujú niekoľko druhov zľavových kódov, sezónnych zliav a možnosť byť súčasťou ich elitného klubu, z čoho tiež vyplývajú mnohé výhody

Mínusy nakupovania na Yesstyle

 • dlhé čakanie na balíček, takže sa vyzbrojte trpezlivosťou
 • v momentálnej pandemickej situácii aj trošku vyššie poštovné
 • pri vyššej objednávke (nad 150 €) musíte zaplatiť clo
 • balíček nemá ekologickú výplň
Držím vám palce pri objednávaní a verím, že bude bezproblémové a moment rozbaľovania balíčka vám urobí prinajmenšom takú radosť ako mne.

Najpopulárnejšie značky kozmetiky, ktoré ponúka YesStyle

Medzi takmer 200 značiek, ktoré ponúka tento e-shop, patrí portfólio kórejských, japonských, vietnamských, čínskych, taiwanských, ba dokonca aj dvoch amerických značiek (3M a Timeless Skin Care). Najväčšej priazni používateľov (aj na Slovensku) sa teší predovšetkým týchto 5 kórejských značiek:
 1. COSRX: Kultový obľúbenec medzi kórejskými fanúšikmi starostlivosti o pleť si už získal aj srdcia ľudí vo svete. COSRX je známy krátkym zoznamom ingrediencií, ktorý však obsahuje veľmi kvalitné a účinné extrakty a aktívne látky, ktoré pomáhajú všetkým typom pleti. Medzi ikonické produkty patria ich Acne Pimple Master Patch 24 Patches, náplasti na akné, o ktorých sme aj písali v článku, gélový čistič s nízkym pH Low pH Good Morning Gel Cleanser a slimačia esencia až z 96 % slimačím sekrétom Advanced Snail 96 Mucin Power Essence.
 2. iUNIK: Kórejská značka sa pýši používaním IBA hypoalergénnych prísad vo svojich produktoch. Ich najpredávanejšie je sérum Rose Galactomyces Synergy Serum, výrobky s obsahom propolisu a hydratačný denný krém s betaglukánom Beta-Glucan Daily Moisture Cream.
 3. Benton: Za značkou stoja dvaja bratia, ktorí ju založili v roku 2011. Zaujímavosťou je, že názov značky je skratkou mena a priezviska hlavného hrdinu filmu Podivný prípad Benjamina Buttona, ktorý rozpráva príbeh muža, ktorý starne do mladosti. A práve to je posolstvo značky, ktorá sa vo veľkej miere spolieha na prírodné zložky, aby povzbudila a navrátila pokožke zdravý zjav a udržiavala ju stále mladú. Od začiatku patrí medzi bestsellery esencia so slimačím sekrétom a s včelím jedom Benton Snail Bee High Content Essence a pleťový toner s BHA kyselinou Benton Aloe BHA Skin Toner.
 4. Pyunkang Yul: Vedeli ste, že značku založila v roku 2016 nemocnica Pyunkang Korean Medicine Hospital, známa vďaka liečbe atopických kožných ochorení? Vo svojich výrobkoch sa vyhýbajú zbytočným chemickým látkam, používajú iba prírodné zložky, ktoré sú k pokožke najšetrnejšie. Medzi najpredávanejšie produkty patria krémy na hydratáciu a čistiace a pleťové esencie, ktoré vyhovujú aj citlivej pokožke – ikonami značky sú Pyunkang Yul Essence Toner a Pyunkang Yul Nutrition Cream.
 5. MISSHA: Táto kórejská značka neponúka iba širokú škálu produktov starostlivosti o pleť, ale aj o vlasy, telo a dekoratívnu kozmetiku. Svoju púť začala už pred 20 rokmi ako webová stránka, ktorá sa venovala kozmetike, až sa rozrástla na globálnu značku kozmetiky s vysokou kvalitou. Najpopulárnejší je ich BB krém Missha M Perfect Cover BB Cream SPF42 a opaľovací krém na tvár All-Around Safe Block Essence Sun SPF45 PA +++.
Viac o zaujímavých kórejských produktoch a typických ingredienciách nájdete v článku TOP zložky kórejskej kozmetiky, ktoré chcete mať vo svojej rutine.
name

Katarína

Beauty Content Creator and Editor

Som jazyková redaktorka s vášňou pre písanie. Milujem sychravé dni s čajom v ruke – to je moje najplodnejšie tvorivé obdobie. Som niečo, čo v slovenčine nedokážem korektne pomenovať – kozmetikoholička so zmyslom pre udržateľnosť? Uznávam, také slovo neexistuje, ale myslím, že ňou som. Vyžívam sa vo vrstvení kozmetiky, páči sa mi pocit, keď kozmetika robí to, čo od nej očakávam (a ešte aj niečo navyše). Deň si neviem predstaviť bez SPF a kyseliny azelaovej (lebo rozacea).