Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane

V našej databáze sa nachádza 190 produktov s touto zložkou.

Funkcia:

  • Zvláčňovače/Emolienty - zmäkčujú a zvláčňujú pokožku
  • Zvlhčovače/Humektanty - zadržiavajú a uchovávajú vlhkosť v pokožke a vo vlasoch
  • Čistiace/Peniace zložky - odstraňujú nečistoty a mastnotu, môžu vytvárať penu

Škodlivosť EWG:

Stredné riziko

Popis zložky:

Čo to je a čo robí: Ide o syntetickú voskovitú zložku patriacu do chemickej triedy silikónov. V kozmetike slúži na viaceré účely vrátane činidla na úpravu pokožky, povrchovo aktívnej látky, posilňovača peny a zvlhčovača. Robí pokožku hladkou, príjemne zmäkčenou, hydratuje a pomáha znižovať lepkavosť formulácií. Často sa používa v ľahkých vodnatých textúrach, aby im dodal extra hodvábny pocit.

Vedľajšie účinky: Tvrdenia, že silikóny v akejkoľvek forme spôsobujú alebo zhoršujú kožné problémy, neboli podložené v žiadnom publikovanom výskume ani správy o tom, že silikóny spôsobujú senzibilizáciu alebo nejakým spôsobom „dusia“ pokožku. V skutočnosti je to presne naopak. Takmer všetky tvrdenia o tom, že silikóny sú problematické pre pokožku, sú buď mýty, alebo založené na neoficiálnych dôkazoch. Typy silikónov používané v kozmetických výrobkoch sú podporované vedeckým výskumom a sú považované za bezpečné na spotrebiteľské použitie.

Pre koho je vhodný: Tieto typy kozmetických silikónov sú účinné a všestranné zložky, ktoré mnohými spôsobmi prospievajú každému typu pokožky a aj vlasom.