add-product
znacka-background

Caudalie

51 Počet produktov
83% Priemerné skóre
17€ Priemerná cena

Prírodná kozmetika Caudalie pochádza z francúzskej vinohradníckej oblasti Bordeaux. Neoficiálne sa zvykne označovať aj ako “umenie hrozna”, pretože vo svojich produktoch dáva priestor unikátnemu spojeniu pokrokovej vedy a čistej prírody francúzskych viníc. Kľúčovou zložkou všetkých Caudalie produktov je olej z hroznových semien, o ktorom len málokto vie, že je vďaka vysokému obsahu polyfenolov najsilnejším rastlinným antioxidantom.

Príbeh značky sa začal písať v roku 1993, a to celkom neplánovane, pri zbere hrozna. Manželia Mathilde a Bertrand Thomasovi, ktorí sú dodnes majiteľmi značky Caudalie, sa tu stretli s profesorom Josephom Vercauterem, ktorý im porozprával svoje vedecké poznatky o hrozne. Odvtedy na seba úspech nenechal dlho čakať. Po 2 rokoch bola na svete značka Caudalie, ktorá vďaka fascinujúcim vlastnostiam oleja z hroznových semien dnes vyrába kozmetické produkty určené na boj proti starnutiu.

Z pôvodného sortimentu pleťových prípravkov sa neskôr značka začala sústreďovať aj na výrobu pleťových SPF prípravkov s ochranným faktorom. Okrem toho má vo svojej ponuke aj produkty vlasovej a dekoratívnej kozmetiky nevynímajúc aj niekoľko kolekcií parfumov. Spoločným znakom všetkých týchto produktov je, že sú šetrné k prírode a ekológii. Ani jeden z Caudalie výrobkov preto neobsahuje žiadne parabény či minerálne oleje. 
Fakty o Caudalie

 • Krajina

  Paríž, Francúzsko

 • Rok založenia

  1995

 • Zakladateľ

  Mathilde Thomas, Bertrand Thomas

 • Web

  caudalie.com
 • Instagram

  @caudalie