Pravidlá fóra

nazov
meno
Lakrem
 Milý používateľ/milá používateľka Lakrem,
 
sme veľmi radi, že nám pomáhaš spoluvytvárať obsah nášho webu. Aby to mohlo fungovať, úplne stačí, ak sa budeš k ostatným správať tak, ako by si chcel/a, aby sa oni správali k tebe. Táto filozofia pomôže udržať v našom diskusnom online priestore príjemnú atmosféru. A ver, že na také miesto sa budeš vždy vracať s radosťou a tvoje očakávania budú naplnené.
 
Diskusné fórum Lakrem (ďalej v texte len „fórum“, „my“, „nás“, „naším“) je totiž pozitívnym a inšpiratívnym miestom. Naším cieľom je vytvoriť podnetnú a zároveň konštruktívnu atmosféru, v ktorej naši návštevníci alebo návštevníčky môžu publikovať a vymieňať si medzi sebou svoje skúsenosti, informácie, radosti i starosti. Preto ťa prosíme, aby si dodržiaval/a nasledovné desatoro pravidiel nášho fóra:

1. Buď úctivý/á a nezabúdaj na spoločenskú etiketu.

Každý z nás je iný a je dôležité uvedomiť si, že to, čo viem ja, nemusí vedieť každý. Preto sa, prosím, vyjadruj slušne a vyhni sa výsmechu, urážkam a nadávkam. Vyvaruj sa tiež „kričania“ svojich myšlienok VEĽKÝMI PÍSMENAMI. Nezabudni byť ohľaduplný/á voči gramatickým chybám ostatných, veď nikto z nás nie je bezchybný.

2. Daj prednosť povzbudeniu pred kritikou.

Ak sa predsa len dostaneš do situácie, keď bude pre teba ťažké reagovať priateľsky a s dobrým úmyslom, radšej vôbec nereaguj. Pamätaj na múdre slová: „Ak niekto reaguje na urážku urážaním, nie je v ničom lepší ako ten, kto začal.“ Pred zverejnením príspevku sa vždy uisti, že tvoj komentár/kritika je konštruktívna, nie útočná a agresívna.

3. Maj na pamäti, že vo fóre si vzájomne pomáhame.

Ak máš v úmysle robiť opak, tento portál nie je pre teba to správne miesto. Zdravá pokožka či vlasy nie sú samozrejmosťou, je to beh na dlhé trate, prípadné problémy často zasahujú nielen vzhľad človeka, ale aj jeho psychiku. Je vám predsa jasné, že kozmetika je veľmi osobná a individuálna vec – špeciálne dekoratívna kozmetika či parfumy. Buď teda k ostatným láskavý, tolerantný a slušný.

4. Diskusné fórum nie je miesto pre reklamu.

Je určené výhradne na výmenu informácií a skúseností používateľov. Nie je určené na komerčné účely, takže akékoľvek komentáre, ktoré zahŕňajú nejakú formu osobného profitu (odkazy na webové stránky firiem, používateľské mená s firemným názvom, opis obchodnej činnosti atď.), budú zmazané.

Osoby a firmy, ktoré majú záujem o PR článok, natívny článok alebo iný druh reklamného sponzorovaného obsahu, nás môžu kontaktovať na emailovej adrese: obchod@lakrem.sk. Veľmi radi im poradíme vhodný spôsob prezentácie ich firmy, aby sa dostali čo najbližšie k svojim zákazníkom.

5. Svoje príspevky zverejni iba raz.

Vďaka tomu bude fórum prehľadné a bude lepšie plniť svoj účel. Sto výkričníkov, veľké písmená a ani vloženie tvojho názoru desaťkrát za sebou ostatných určite nepresvedčí o tvojej pravde. Fórum je priestor pre mnoho uhlov pohľadu, takže nemaj pocit, že musíš mať posledné slovo. Radšej zvoľ prijateľnejší prístup – pokojný a rozvážny. Opakované príspevky s tým istým alebo podobným obsahom na viacerých miestach fóra budú bez upozornenia odstránené.

6. Uverejňovanie tém, príspevkov, správ alebo fotografií s nevhodným obsahom je výslovne zakázané.

Takže žiaden obscénny, vulgárny, sexuálny alebo znevažujúci či urážlivý obsah v diskusnom fóre nemá miesto. Rasizmus, šikana, násilie a taktiež šírenie nenávisti, strachu a klamstiev s cieľom manipulácie iných do fóra naozaj nepatria. Rovnako sem nepatria fotky nahých tiel detí a dospelých, nevhodné obrázky, pornografia a podobne.

7. Pozor na porušenie autorských práv – za ne si nesie zodpovednosť výlučne samotný používateľ.

Vkladaj iba také texty, obrázky alebo videá, ktorých si autorom alebo ku ktorým máš autorské práva alebo súhlas autora. V opačnom prípade si zodpovedáš za svoje konanie.

8. Nešír hoaxy a nepodporuj pseudovedu.

Odporúčanie hlúpostí typu, že SPF si treba natierať iba na rovníku alebo olivový olej vám prinavráti mladosť, bude trestané vymazaním komentára, prípadne zrušením účtu, ak sa bude situácia opakovať.

9. Lakrem je tematické diskusné fórum.

A našimi témami sú – starostlivosť o pleť, telo a vlasy, dekoratívna kozmetika a parfumy. Iné témy sem nepatria.

10. Rady na fóre ≠ rady lekára

Ak máš seriózny problém, určite sa zver do rúk odborníkov. Pamätaj, že každému vyhovuje niečo iné, a čo vyhovuje tebe, to musíš zistiť sám/sama – fórum ťa môže nasmerovať, a ak sa rozhodneš, že rady používateľov môžu byť pre teba benefitom, je to tvoje slobodné rozhodnutie, za ktoré nesieš plnú zodpovednosť.
 
Nerešpektovanie niektorého z uvedených pravidiel môže viesť k trvalému vylúčeniu z komunity Lakrem a k zrušeniu registrácie na našom webe.

Najlepšie a najhoršie postupy komunikácie na našom diskusnom fóre

PÁČI SA NÁM NEPÁČI SA NÁM
používaš popisný názov pre svoj príspevok                
používaš nejasné názvy typu „POMOC!“
pred uverejnením príspevku si hľadáš podobné témy
opakuješ už poskytnuté informácie a kladieš otázky, ktoré už položili iní
vychádzaš zo svojich vlastných skúseností alebo odborných znalostí ponúkaš rady na témy, ktorým sa nerozumieš
zostávaš v téme odbočuješ od témy
zostávaš pozitívny šíriš negativizmus a ponižuješ diskutujúcich
snažíš sa porozumieť protichodným názorom hádaš sa s ostatnými diskutujúcimi
si priateľský/á používaš nadávky alebo uštipačný humor

Aká je moja úloha diskutujúceho v komunite Lakrem?

Každý je v našej online komunite dôležitý – bez teba by predsa ani nemohla existovať ☺. Častou návštevou (a účasťou v diskusii) sa nielenže pridáš do našej „beauty“ základne vytvorenej používateľmi, ale povzbudíš aj ostatných, aby urobili to isté. Ak prídeš s rôznymi problémami v oblasti krásy, pravdepodobne budeš môcť nájsť niekoho iného, kto má rovnaký problém a môže ťa nasmerovať k riešeniu. Ak následne nájdeš riešenie, ktoré ti bude vyhovovať, môžeš pridať svoj vlastný pohľad a skúsenosť. Dokonca je možné, že pri hľadaní odpovedí získaš nových priateľov ☺.
 
Nezabudni, že online komunity by mali byť priateľské, informatívne a zábavné. Všetky predsudky nechaj pred virtuálnymi „dverami“.
 
Registráciou, prihlásením a využívaním diskusného fóra na www.lakrem.sk sa zaväzuješ, že sa ako používateľ oboznamuješ s našimi pravidlami a že ich akceptuješ.
 
Želáme ti veľa inšpirácií pri surfovaní svetom kozmetiky na www.lakrem.sk a dúfame, že získaš veľa užitočných tipov, informácií a názorov.
 
Tvoj Lakrem
name

Lakrem

Lakrem vznikol vďaka tímu ľudí, ktorí sú presvedčení o tom, že nájsť kozmetiku, ktorá dokonale sadne, nemusí byť komplikované.

Zatvoriť